Navigate / search

R. Šimašiaus ir jo bendražygių sprendimai bus skundžiami teismui

Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė priėmė sprendimą dalį sostinės mokyklų pertvarkyti iš vidurinių į pagrindines. Remiantis priimtu sprendimu, iki šių metų rugpjūčio 31 dienos devynios Vilniaus vidurinės mokyklos turi būti pertvarkytos į pagrindines mokyklas.
Pagrindinėmis nuo rugsėjo turės tapti devynios Vilniaus vidurinės mokyklos: Ateities, Senamiesčio, Saulėtekio, Centro, Aleksandro Puškino, Fabijoniškių, Lazdynų, Simono Konarskio, Levo Karsavino.

Šiuo Tarybos sprendimu taip pat patvirtinti reorganizuojamų mokyklų įstatai. Dokumentas priimtas vos 25 Tarybos narių balsais, 14 Tarybos narių balsavo prieš šį sprendimo projektą, 2 Tarybos nariai susilaikė nuo balsavimo. Primename, kad Sostinės taryboje yra 51 Tarybos narys.

Vilniaus Tarybos posėdžio metu priimtas sprendimas dėl mokyklų pertvarkos yra naujosios sostinės valdžios žygių prieš Vilniuje veikiančias tautinių mažumų – lenkų, rusų – mokyklas, tąsa.

Tokius Vilniaus savivaldybės veiksmus galima suprasti kaip tautinių mažumų švietimo naikinimą, kadangi sprendimai susiję su minėtomis mokyklomis yra priimami savavališkai, neatsižvelgiant į mokyklų bendruomenių poreikius ir prašymus. Savivaldybės priimami sprendimai  kertasi su aukštesnių instancijų priimtais teisės aktais.

Primename, kad Seimas birželio 30 dieną paskutiniojoje pavasario sesijoje priėmė Švietimo įstatymo pataisas, kurios suteikė mokykloms dar dvejus metus tinkamai pasiruošti akreditacijai ir išlaikyti vidurinių mokyklų statusą.

Keistai ir įtartinai atrodo Vilniaus valdžios skubėjimas priimti svarbius sprendimus vasaros laikotarpiu, mokyklų bendruomenių atostogų metu. Panašu, kad naujoji sostinės valdžia yra nepakanti tautinių mažumų švietimo atžvilgiu, tuo pačiu tenkina savo poreikius ir tvarko savo interesus.

Primename, kad liepos pradžioje Vilniaus miesto vicemeras, konservatorius Valdas Benkunskas šantažavo Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinę mokyklą pareiškęs, kad mokyklai persikėlus iš Antakalnio į Žirmūnuose Minties g. esančios A.Vivulskio mokyklos pastatą, Vilniaus valdžia padės mokyklai siekti ilgosios gimnazijos statuso. Mokyklai nesutikus persikelti į kitą Neries krantą, ji gali nesitikėti jokios pagalbos iš Vilniaus valdžios.

Savivalės akivaizdoje mokyklos bendruomenių atstovai yra pasiryžę ieškoti teisingumo teisme. Artimiausiu metu skandalingi Vilniaus miesto tarybos sprendimai bus apskųsti teisme ir yra didelė tikimybė, kad jie bus panaikinti.

Panašų atvejį galėjome stebėti šių metų birželį, kuomet teismas panaikino kontraversišką sostinės Tarybos sprendimą nuo naujųjų mokslo metų nekomplektuoti 5 klasių Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijoje. Savivaldybė apskundė teismo sprendimą, tačiau aukštesnės instancijos teismo sprendimas taip pat buvo palankus gimnazijos bendruomenei.

Tautinių mažumų atstovai tiki, kad šį kartą jie bus išgirsti ir į jų argumentus bus atsižvelgta.

www.L24.lt

2015-07-29