Navigate / search

Stabiliai aukštas LLRA-KŠS palaikymas

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos palaikymas išlieka stabiliai aukštas, atskleidžia naujausios apklausos rezultatai. 
Apklausą DELFI užsakymu lapkričio 16-24 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrimo rezultatai rodo, kad už LLRA-KŠS savo balsą atiduotų 6,6 proc. balso teisę turinčių piliečių, neatsižvelgiant į asmenis, kurie neketina balsuoti, ir neapsisprendusius gyventojus.

Prieš mėnesį apklausoje LLRA-KŠS sulaukė 7 proc. palaikymo. Nežymus šio rezultato kitimas yra sąlygotas sumažėjusio nepasisprendusių ir neketinančių balsuoti asmenų skaičiaus tyrimo metu.

Taip pat kaip ir prieš mėnesį, didžiausiu Lietuvos gyventojų palaikymu šiuo metu džiaugiasi konservatoriai, socialdemokratai bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Per mėnesį labiausiai nukrito Lietuvos centro partijos (nuo 7,5 proc. iki 4,4 proc.) ir Liberalų sąjūdžio (nuo 7,8 proc. iki 7,1 proc.) palaikymas.

Net 25,8 proc. apklaustųjų nurodė nedalyvausiantys rinkimuose arba pareiškė, kad yra neapsisprendę, už ką balsuotų per rinkimus.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partijos  
2017 m. lapkritis
2017 m. spalis
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 27,5 proc. 26,7 proc.
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 26,1 proc. 23,7 proc.
3. Lietuvos socialdemokratų partija 10,8 proc. 10,1 proc.
4. Partija “Tvarka ir teisingumas”    8,4 proc. 7,8 proc.
5. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 7,1 proc. 7,5 proc.
6. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 6,6 proc. 7,0 proc.
7. Lietuvos centro partija 4,5 proc. 6,7 proc.
8. Darbo partija 2,8 proc. 2,8 proc.
9. Kitos partijos 6,2 proc. 2,8 proc.
   Iš viso 100 proc. 100 proc.

2017-12-13