Navigate / search

LLRA-KŠS – labiausiai remiamų partijų penketuke

Dar daugiau žmonių šį mėnesį nusprendė prisidėti prie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) šalininkų būrio. Šiandien žvelgdami į penkių politinių partijų, turinčių didžiausią palaikymą šalyje, penketuką, jame išvysime ir LLRA-KŠS.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ lapkričio pradžioje vykusi apklausa atskleidė, kad jei artimiausiu metu vyktų rinkimai į Seimą, LLRA-KŠS sulauktų 7,8 proc. rinkėjų palaikymo, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą. Tai net 2,4 proc. daugiau nei prieš mėnesį.

Didžiausiu  rinkėjų palaikymu, remiantis apklausos duomenimis, džiaugiasi konservatoriai, „valstiečiai ir žalieji“ bei socialdemokratai.

Per mėnesį žymiai sumažėjo „Tvarkos ir teisingumo“ palaikymas – nuo 10,5 iki 7,8 proc.;  Liberalų sąjūdžio – nuo 11,3 iki 6,8 proc.; Darbo partijos – nuo 4,9 iki 2,7 procentų.

Net 39,8 proc. apklaustųjų pareiškė, kad nežino, už kurią partiją atiduotų savo balsą, arba yra nusprendę nedalyvauti rinkimuose.

Apklausa vyko 2017 m. spalio 25-lapkričio 8 dienomis.

Reikia nepamiršti, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS Europos Parlamento rinkimuose buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partija
 2017 m. Lapkritis
 2017 m. spalis
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 25,9 proc. 23,5 proc.
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 24,1 proc. 20,3 proc.
3. Lietuvos socialdemokratų partija 16,3 proc. 16,4 proc.
4 ir 5 Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga  7,8 proc. 5,4 proc.
4 ir 5  Partija „Tvarka ir teisingumas“ 7,8 proc. 10,5 proc.
6. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis 6,8 proc. 11,3 proc.
7. Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) 4,5 proc. 3,3 proc.
8. Lietuvos centro partiją 4,0 proc. 4,4 proc.
9. Darbo Partija 2,6 proc. 4,9 proc.
10. Kitos partijos 0,2 proc.
    100 proc. 100 proc.

2017-11-25