Navigate / search

Penkioliktasis LLRA–LLS turistinis šeimų sąskrydis

Prie gražiausio ir ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero Bieliškių kaime (Sužionių seniūnija) savaitgalį praūžė jubiliejinis penkioliktasis bendras dviejų didžiausių Lietuvos lenkų organizacijų – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Lietuvos lenkų sąjungos (LLS) – turistinis šeimų sąskrydis. Šis renginys kasmet suburia LLRA ir LLS narius bei rėmėjus, kurie į renginį dažnai atvyksta su šeimomis.
Nors šiemet oras krečia pokštus, lietus nesutrukdė ištikimiausiems sąskrydžio atmosferos ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams susirinkti gamtos prieglobstyje. Kaip ir kiekvienais metais, pieva prie Asvejos ežero virto stovyklaviete ir sporto aikšte.

Susirinkusiuosius pasitiko Nemenčinės Rafalo Jackievičo pučiamųjų kvarteto garsai.

Į gausią susirinkusiųjų minią kreipėsi europarlamentaras, LLRA pirmininkas Valdemar Tomaševski ir nuoširdžiai visus pasveikino bei padėkojo už sėkmingus savivaldos rinkimus, kuriuose LLRA  pavyko ne tik išlaikyti, bet ir sustiprinti savo pozicijas: „Didžiausios mūsų organizacijos – LLRA ir LLS – turi daugybę darbų, daug uždavinių, daugybę iššūkių, ir tikrai ateina laikas, kai gamtos   prieglobstyje apsupti savo  šeimų galime truputį pailsėti. Būtent tokie renginiai tai skatina ir toks  yra pagrindinis jų organizavimo tikslas”, – pasakė LLRA vadovas.

Tradiciškai sąskrydyje visi dalyviai buvo palaiminti Nemenčinės parapijos klebono Arūno Kisieliaus.

Valdemar Tomaševski pabrėžė, kad sąskrydis – tai pirmiausia šeimos šventė, į kurią paprastai nėra kviečiami svečiai. Tačiau šį kartą sąskrydį savo buvimu pagerbė Hanka Gałązka, draugijos „Wspólnota Polska“ Lomžos skyriaus pirmininkė, perskaičiusi Liongino Komołowskio laišką. Draugijos „Wspólnota Polska“ pirmininkas savo laiške pabrėžė šeimos, kuri sunkiais lenkams laikais buvo lenkiškumo pamatas ir ramstis, reikšmę bei svarbą. Šiuo metu šeimos vaidmuo nėra  mažesnis, o ypatingą jos reikšmę įrodinėja Lietuvos lenkai, stiprūs savo šeimų, kuriose nuo mažens formuojama lenkų tautinė tapatybė, galia.

Lekų tėvų forumo vardu LLRA lyderis pakvietė visus į tautinių mažumų švietimo gynimo mitingą, vyksiantį liepos 15-ąją, trečiadienį, 13 val. Europos aikštėje prie Vilniaus miesto savivaldybės  pastato.  LLRA vadovas pabrėžė, kad tik suvieniję visas tautines mažumas mes galime apginti savo teises, ir priminė, kad po metų, spalio mėnesį, mūsų lauki naujos kautynės – parlamento rinkimai, kuriuose LLRA turi puikią progą gerai pasirodyti ir įgyti daugiau įtakos valdant mūsų šalį. V. Tomaševski pabrėžė, kad LLRA programa ir tikslai tinka kiekvienam Lietuvos gyventojui, o jos nariai niekada nebuvo įsipainioję į jokias korupcijos aferas.

Rafael Muksinov, LLRA Vilniaus miesto tarybos narys, pabrėžė, kad šis susitikimas, kuriame  simboliškai šviečia saulė, yra labai svarbus. R. Muksinov priminė, kad visa Europa yra su mumis ir palaiko Lietuvos tautinių mažumų pastangas, pabrėžė švietimo svarbą, ginant tautinį identitetą.

Oficialiosios dalies pabaigoje LLS pirmininkas Michal Mackievič ir rajonų skyrių pirmininkai pakėlė sąskrydžio vėliavą, o sąskrydžio komendantas Robert Komarovski pakvietė visus bendrai pramogauti.

Iškilmingos dalies pabaigą savo pasirodymu papuošė ansamblis „Sužanianka“.

Sąskrydžio programoje kiekvienas tiek jaunas, tiek vyresnio amžiaus dalyvis galėjo sau kažką rasti. Tarp daugybės organizatorių pasiūlymų buvo žvejybos varžybos, sunkumų kilnojimas, tinklinis, krepšinis, kvadratas, estafetės vaikams ir šeimoms, šachmatai, šaškės.

Jauniausiems svečiams buvo paruošti įvairūs konkursai ir žaidimai, vaikų kiemelyje surengti meno užsiėmimai.

Tradiciškai buvo išrinktas geriausias kiemelis ir skaniausias patiekalas, vyko žinių apie Vilniaus kraštą konkursas. Vakare, pirmosios sąskrydžio dienos pabaigoje, muzikos ir šokio mėgėjų laukė kapelos „Sudervianie“ koncertas, Pabradės ansamblio „Viza“ pasirodymas ir diskoteka.

Invalid Displayed Gallery

www.L24.lt

2015-07-11