Navigate / search

Prezidentė pasirašė Švietimo įstatymo pataisas

Dalia Grybauskaitė pasirašė Švietimo įstatymo pataisas, kurias paskutiniame pavasario sesijos posėdyje priėmė Seimas.

Šalies vadovės dokumento pasirašymas padidina galimybes išlikti tautinių mažumų mokykloms Vilniaus krašto savivaldybėse – Vilniaus, Šalčininkų ir Trakų rajonuose. Šios mokyklos, tikimasi, toliau tęs savo veiklą.

Blogesnė situacija yra Vilniaus mieste. Sostinėje tautinių mažumų mokyklos dar turės pakovoti dėl savo ateities, kadangi prieš keletą dienų Vilniaus miesto vicemeras, konservatorius Valdas Benkunskas pareiškė, kad neketina vykdyti Švietimo įstatymo. Nėra abejonių, kad demokratinėje šalyje tokie valdininko pareiškimai yra neleistini.

Pasiryžimas, kurį pademonstravo tautinės mažumos,atsidūrusios grėsmės akivaizdoje, lėmė, kad Seimas balsavo už Švietimo įstatymo pataisas.

Priimtos Švietimo įstatymo pataisos suteikia mokykloms dar 2 metus tinkamai pasiruošti akreditacijai.

Prezidentei savo parašu užtvirtinus šį dokumentą, galima kalbėti apie tautinių mažumų pergalę mūšyje dėl savo mokyklų. Niekas jau neturėtų abejoti, kad tautinės mažumos su Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir Lietuvos lenkų sąjunga priešakyje iškovojo tautinių mažumų mokykloms Baltojoje Vokėje, Zujūnuose, Egliškėse, Dieveniškėse, Palūknėje ir Medininkuose teisę tęsti savo veiklą.

Vilniaus, Šalčininkų ir Trakų rajonų savivaldybės neketina kvestionuoti atnaujinto Švietimo įstatymo. Tai reiškia, kad mokyklos, veikiančios šių savivaldybių teritorijose, galės ir toliau vykdyti savo edukacinę veiklą.

Niekas nekenks ir Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinės mokyklos akreditacijai, tačiau ir toliau kovojama dėl Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos, Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos, Vilniaus Simono Konarskio vidurinės mokyklos, Vilniaus centro vidurinės mokyklos Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos, Vilniaus Ateities vidurinės mokyklos, Vilniaus Levo Karsavino vidurinės mokyklos.

Lietuvos valdžia ne vieną kartą turėjo progą įsitikinti, ką gali tautinės mažumos, pasiryžusios ginti savo interesus, todėl egzistuoja didėlė tikimybė laimėti kovą ir dėl minėtų mokyklų.

www.L24.lt

2015-07-10