Navigate / search

Geri sekmadienį vykusių rinkimų rezultatai yra gera prognozė prieš Seimo rinkimus

Vakar, birželio 7-ąją, vykusių rinkimų, kuriuose dalyvavo LLRA kandidatai, rezultatus partija vertina kaip gerus. Taip savivaldos ir Seimo nario vienmandatėje Varėnos-Eišiškių apygardoje rinkimų rezultatus įvertino šiandien per Seime surengtą spaudos konferenciją LLRA pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski ir Seimo narė, LLRA parlamentinės frakcijos seniūno pavaduotoja Vanda Kravčionok.
„Iš 7 kandidatų užimti Širvintų rajono savivaldybės mero postą LLRA kandidatė Rita Tamašunienė, pelniusi 4,51 proc. palaikymą, užėmė 4-ąją vietą. Trakų rajono savivaldybėje LLRA ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas” užėmė aukštą trečią vietą, ją palaikė 14,46 proc. rinkėjų. Iš 8 kandidatų į Trakų rajono savivaldybės merus LLRA kandidatė Marija Puč užėmė 4-ąją vietą. Mūsų kandidato Seimo nario vienmandatėje Varėnos-Eišiškių apygardoje dalyvavimo rinkimuose rezultatai taip pat vertintini kaip geri: Andžej Andruškevič pateko į antrąjį turą, kur varžysis su Vidu Mikalausku”, – vakarykščius rinkimų rezultatus pristatė ir kaip gerus juos įvertino LLRA frakcijos Seime seniūno pavaduotoja V. Kravčionok.

Gerai rinkimų rezultatus vertina ir LLRA pirmininkas V. Tomaševski.

„Rinkimų rezultatus vertinu gerai: mums pavyko išsaugoti pozicijas Širvintų ir Trakų rajonuose – nors Trakų rajono savivaldybėje gavome 1 mandatu mažiau nei prieš 4 metus. Šioje vietoje būtina pabrėžti, kad taip atsitiko ne dėl mažesnio balsų skaičiaus, o dėl jų išsidėstymo, nes nemažai partijų pavyko peržengti barjerą”, – pabrėžė V. Tomaševski.

LLRA pirmininko vertinimu, sekmadienį vykusių rinkimų rezultatai yra gera prognozė prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus.

„Mūsų atstovas Andžej Andruškevič užtikrintai laimėjo Seimo nario rinkimų vienmandatėje apygardoje pirmajame ture. Vakar vykusių rinkimų rezultatai yra gera prognozė prieš Seimo rinkimus, kurie Lietuvoje vyks 2016 metų spalio mėnesį. Tendencijos yra geros, todėl po 2 savaičių bandysime laimėti Seimo nario mandatą. Partija yra geros formos, jaučiame didelį palaikymą, todėl kitąmet tikimės padvigubinti savo atstovų Seime skaičių”, – prognozuoja LLRA vadovas.

Kita spaudos konferencijos tema buvo nuolatiniai nacionalinio radijo ir televizijos programų transliuotojo (LRT) bandymai rodyti LLRA nepalankioje šviesoje.

„Tenka apgailestauti, kad vakar LRT rodytas televizijos reportažas buvo tendencingas ir šališkas – juolab kad tokią medžiagą platina nacionalinis transliuotojas”, – vakar LRT rodytą televizijos reportažą apie birželio 1 dieną, Tarptautinę vaikų dieną, vykusią protesto akciją dėl tautinių mažumų švietimo įvertino V. Tomaševski.

„Tai ne pirmas kartas, kai bandoma įbauginti piliečius, kurie stoja ginti savo teisių. Tai normalu, kad žmonės vienijasi bendriems tikslams, bent jau Europoje tai yra normalu. Kažkodėl pas mus bandoma įbauginti, paveikti protesto akcijų organizatorius. Tai yra bloga praktika, jos neturėtų būti”, – pareiškė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vadovas, pridurdamas, kad visame Europos žemyne standartas yra, kai nacionalinio transliuotojo eterio laikas parlamentinėms partijoms skirstomas po lygiai.

„Ne pirmus metus esame parlamentinė partija, bet dar nė vienas mūsų atstovas nebuvo pakviestas dalyvauti politinėje laidoje”, – nuogąstavo V. Tomaševski ir per žiniasklaidą kreipėsi į LRT vadovybę ragindamas užtikrinti daugiau demokratijos, mažiau šališkumo pristatant temas ir vienodą eterio laiką visoms parlamentinėms partijoms.

www.L24.lt

2015-06-08