Navigate / search

Krikščioniškos vertybės, socialinis teisingumas ir sąžininga politika

Rinkėjų palaikymas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) išlieka stabiliai aukštas.

Naujienų agentūros ELTA liepos 1-14 dienomis atliktos apklausos duomenimis, parlamento rinkimuose už LLRA-KŠS ketina balsuoti 4,8 proc. Lietuvos gyventojų.

Reikia pažymėti, kad tai yra rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovių skelbiamas rinkėjų palaikymas partijai, tuo tarpu realusis yra kur kas didesnis.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais rinkimuose į Europos Parlamentą LLRA buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgus į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina LLRA-KŠS rezultatus bei stabilių rinkėjų simpatijas šiai partijai, tikrasis rinkėjų palaikymas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai iš tikrųjų yra dviženklis.

Toks platus palaikymas – visiškai natūralus dalykas. LLRA-KŠS – vienintelė iš savo atstovus Seime turinčių partijų nebuvo įsivėlusi į jokį korupcijos skandalą.  Partijos lyderis V. Tomaševski pelnytai turi principingo, sąžiningo ir drąsaus politiko reputaciją. Partijos programa yra nukreipta į paprastų žmonių, ypač vaikus auginančių šeimų bei pensininkų pajamų kėlimą. LR Seimo LLRA-KŠS frakcija parengė ir užregistravo šių įstatymų projektus:

1.    Dėl pensijų kėlimo 30 proc. jas indeksuojant – priliginant bazinės pensijos dydį 0,25 vidutinio darbo užmokesčio;

2.    Dėl kas mėnesį mokamų 120 euro išmokų už antrą ir kiekvieną sekantį gimusį vaiką;

3.    Dėl bankų turto apmokestinimo siekiant gauti papildomų lėšų aukščiau išvardintų įstatymų projektų įgyvendinimui.

Ypač svarbūs LLRA-KŠS siūlymai dėl nemokamų pagrindinių vaistų asmenims sulaukusiems 75 metų, o taip pat – dėl vaistų kainų kompensavimo asmenims, įsigijusiems juos už daugiau nei 30 eurų per mėnesį.

Pagal š. m. rugpjūčio 2 d. vykusios konferencijos  nutarimus, LLRA-KŠS sąraše bus 141 kandidatas atstovaujantis lenkų, rusų, baltarusių, totorių ir kitu tautinių mažumų organizacijoms bei šalies lietuvių bendruomenei, o sąrašą ves pirmuoju numeriu įrašyta LR Seimo LLRA-KŠS frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė. Pagrindinis partijos rinkimų kampanijos strategijos ir taktikos architektas – europarlamentaras Valdemar Tomaševski asmeniškai vadovaus centriniam rinkimų štabui.

Krikščioniškos vertybės, socialinis teisingumas ir sąžininga politika – tai pagrindiniai LLRA-KŠS šūkiai. Remiantis daugybės susitikimų su rinkėjais rezultatais, konferencijos metu buvo išreišktas įsitikinimas, kad LLRA-KŠS per rinkimus sulauks 10 proc. Lietuvos rinkėjų palaikymo, kas leistų partijai gauti iki 15 Seimo narių mandatų sąžiningiems ir principingiems savo atstovams.

2016-08-03