Navigate / search

Stabilus LLRA-KŠS rinkėjų palaikymas

Rinkėjų palaikymas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) išlieka stabiliai aukštas.
Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ liepos 1-14 dienomis atliktos apklausos duomenimis, parlamento rinkimuose už LLRA-KŠS balsuotų 4,8 proc. Lietuvos gyventojų, turinčių balsavimo teisę.

Tai yra rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovių skelbiamas rinkėjų palaikymas partijai, tuo tarpu realusis yra kur kas didesnis.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgus į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina LLRA-KŠS rezultatus bei stabilių rinkėjų simpatijas šiai partijai, tikrasis rinkėjų palaikymas Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai iš tikrųjų yra dviženklis.

www.L24.lt

2016-07-29