Navigate / search

Seimas pritarė visiems Lietuvos lenkų rinkimų akcijos projektams

Šiandien posėdžiavę Seimo nariai pritarė visiems Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos parengtiems įstatymų projektams.

Parlamentarai balsų dauguma nusprendė, kad rudens sesijoje svarstys LLRA-KŠS pasiūlytus Išmokų vaikams, Vietos savivaldos, Valstybinio socialinio draudimo įstatymų pakeitimų projektus ir Šeimos kortelės įstatymo projektą.

Partija siūlo, kad valstybė kas mėnesį mokėtų šeimai 120 eurų dydžio išmoką gimus antrajam ir kitiems vaikams, pagrindinę senatvės pensijos dalį susietų su vidutinio darbo užmokesčio dydžiu ir įvestų daugiavaikės šeimos kortelę.

Projektų paketą Seime pristačiusi LLRA-KŠS frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė pabrėžė, kad 120 eurų išmoka kas mėnesį už antrą ir kitus vaikus padidintų vidaus vartojimą, spręstų demografinio nykimo problemą. „Mūsų projektai skirti paskatinti gimstamumą, gerinti demografinę padėtį ir suteikti paramą vaikus auginančiai šeimai“, – kalbėdamasi su portalo L24.lt žurnalistais, komentavo parlamentarė.

LLRA-KŠS frakcijos seniūnė pabrėžė, kad Lietuvos ir kaimyninių šalių, pavyzdžiui, Lenkijos, ekonomikos rodikliai yra panašūs, tačiau kaimynai kur kas daugiau dėmesio skiria šeimoms ir jas remiančioms iniciatyvoms, tad ir mūsų šalies šeimos pagaliau turėtų sulaukti deramo dėmesio ir pagalbos. LLRA-KŠS iniciatyva jau sulaukė teigiamo atgarsio visuomenėje, palaikymą jai išreiškė šeimas remiančios visuomeninės organizacijos, daugiavaikės šeimos.

Pristatydama Šeimos kortelės įstatymo projektą, R. Tamašunienė nurodė, kad gausioms šeimoms skirtos kortelė yra įvesta kaimyninėje Lenkijoje, nors pati jos idėja kilo Prancūzijoje. „Tai būtų lustinė kortelė. Jos teikiamomis privilegijomis, nuolaidomis ir pasiūlymais, kuriuos teiktų ne tik viešasis sektorius, bet ir privatusis, galėtų pasinaudoti kiekvienas gausios šeimos narys“, – nurodė frakcijos seniūnė.

„Pavyzdžiui, Sveikatos apsaugos ministerija galėtų pasiūlyti nemokamą skiepijimą, Susisiekimo ministerija – nuolaidas viešajame transporte, Kultūros ministerija galėtų sudaryti galimybes daug vaikų auginančiai šeimai nueiti į nemažai kainuojantį spektaklį ar kitą kultūros renginį. Tuo tarpu privačiam sektoriui dalyvavimas šioje valstybinėje programoje galėtų būti prestižo reikalas”, – aiškino Seimo narė.

Prieš balsavimą pasisakiusių politikų vertinimu, iniciatyvą palaikyti yra būtina, nes ji yra novatoriška ir susisteminanti šeimoms teikiamą paramą. Parlamentarų teigimu, teigiama yra tai, kad parama susidėtų iš trijų dalių: nuolaidų ir pasiūlymų galėtų pateikti valstybė, savivaldybės ir privatus sektorius. Nurodė, kad toks pasiūlymas teikiamas mūsų valstybėje pirmą kartą ir yra pažangus.

Seimo nariai pritarė projektui bendru sutarimu.

Pristatydama Socialinio draudimo įstatymo pakeitimo projektą, R. Tamašunienė nurodė, kad juo siekiama, kad senatvės pensijos pagrindinė dalis būtų susieta su vidutinio darbo užmokesčio dydžiu. Tokiu būdu senatvės pensijos mūsų šalyje, kurios yra vienos mažiausių visoje ES, išaugtų trečdaliu.

Vasarą projektai bus svarstomi parlamento komitetuose, o į plenarinių posėdžių salę grįš rugsėjį.

www.L24.lt

2016-06-09