Navigate / search

Pagerbtas II pasaulinio karo aukų atminimas

Gegužės 9-ąją, minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai pagerbė Vilniuje II pasaulinio karo aukas: padėjo gėlių Antakalnio kapinėse. Aukų atmintį pagerbti atvyko partijos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Lietuvoje reziduojantys ambasadoriai. Po pietų Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolin pagerbė Antakalnio kapinėse besiilsinčių sovietų karių atminimą.
Sekmadienį, gegužės 8-ąją, švenčiant 71-ąsias II pasaulinio karo pabaigos metines, europarlamentaras Valdemar Tomaševski ir LLRA atstovai pagerbė karo aukas Paneriuose ir Kraučiūnuose.

Paneriuose lenkų bendruomenės atstovai padėjo vainikus prie paminklo nužudytiems lenkams atminti ir žydų žudynių aukoms skirto paminklo. 1941-1944 metais Paneriuose hitlerininkai ir su jais kolaboravę Lietuvos Šaulių sąjungos būriai nužudė apie 70 tūkst. žydų ir apie 20 tūkst. lenkų.

LLRA atstovai taip pat pagerbė karo aukas Kraučiūnuose, kur pastatytas paminklas per karą nužudytiems Armijos Krajovos kariams. 1944 m. liepos 13-ąją Kraučiūnuose įvyko paskutinis ir vienas didžiausių Armijos Krajovos mūšių su miestą paliekančia reguliaria vokiečių kariuomene. Mūšis nusinešė 79 lenkų karių gyvybes, keliasdešimt dingo be žinios, dar keliasdešimt buvo sužeista. Mūšiuose vaduojant Vilnių nužudyta apie 500 Armijos Krajovos karių ir apie 900 rusų karių.

Invalid Displayed Gallery

Invalid Displayed Gallery

www.L24.lt

2016-05-09