Navigate / search

V. Tomaševski: tiesioginiai mero rinkimai – pirmasis bandymas sustiprinti savivaldą Lietuvoje

Sekmadienį vykusiuose tiesioginiuose merų rinkimuose ir rinkimuose į savivaldybių tarybas Įsruties rinkimų apylinkėje Vilniuje balsavęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininkas, Europos Parlamento narys, kandidatas į Vilniaus miesto merus V.Tomaševski pažymėjo, jog pirmieji tiesioginiai merų rinkimai Lietuvoje yra ypač reikšmingi.

„Žmonės gali patys pasirinkti, už kurį kandidatą balsuoti. Tai – žingsnis savivaldos stiprinimui, nors būsimo mero kompetencijos dar ne tokios didelės, kokios yra Europos merų,” – palygino europarlamentaras.

Paklaustas apie rinkimų prognozes, partijos pirmininkas atsakė, kad LLRA kandidatai į merus Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose gali laimėti jau pirmame ture – šiuose rajonuose LLRA remia absoliuti dauguma balsuotojų.

„Šalčininkų rajone turime galimybę sulaukti 70 proc. palaikymo, Vilniaus rajone apie 60 proc. balsų ir laimėti mero rinkimus jau pirmajame ture. Tuo tarpu Švenčionių ir Trakų rajonuose, Visagine ir Vilniuje kovosime antrajame ture, tačiau tai jau priklausys ne nuo surinktų balsų skaičiaus, bet nuo to, kaip balsai pasiskirstys tarp kitų kandidatų. Trakų rajone sulaukdavome 23 proc. palaikymo, Švenčionių rajone – 16 proc., Vilniuje – 15 proc. per rinkimus į Seimą ir 17 proc. prezidento rinkimuose. Tačiau galima surinkti 14-15 proc. balsų ir patekti į antrąjį turą, arba sulaukti 20 proc. rinkėjų palaikymo ir į antrąjį turą nepatekti,” – prognozavo V.Tomaševski.

Partijos pirmininkas tikisi, kad LLRA ne tik išlaikys iki šiol rajonuose turėtas pozicijas, bet ir jas pagerins.

V.Tomaševski priminė, kad rinkimuose dalyvauja kartu su regionine partija „Rusų Aljansas” ir 40-čia visuomeninių organizacijų, atstovaujančių visas Lietuvos tautines mažumas. LLRA sąrašuose kandidatuoja ir 30 lietuvių bendruomenių atstovų.

„Manau, tai byloja apie teisingą mūsų strategiją, nes jungiame visus geros valios žmones,” – pažymėjo kandidatas į Vilniaus miesto merus.

2015-03-01