Navigate / search

Teismas spręs dėl balsų perskaičiavimo Vilniaus rajone

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas svarstys balsų perskaičiavimo klausimą renkant Vilniaus rajono merą. Šiandien atitinkamą pareiškimą teismui pateikė Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga. Parlamentinė politinė partija teisme apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Vilniaus rajono apygardos rinkimų komisijos sprendimą dėl antrojo mero rinkimų turo balsų perskaičiavimo.

LLRA-KŠS lyderis Waldemar Tomaszewski mano, kad Vilniaus rajono apygardos rinkimų komisija privalėjo perskaičiuoti balsus, nes yra žinomi faktai, kad, pavyzdžiui, Rudaminoje, kuri yra šalia Vilniaus, tarp balsų atiduotų už socialdemokratą Robertą Duchnevič buvo rasta 100 balsų skirtų LLRA-KŠS kandidatui Waldemarui Urbanui.

„Neatmetama tai, kad panašių incidentų būta ir kituose apylinkėse, todėl biuletenių perskaičiavimo klausimas yra labai svarbus“ – sakė Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas komentuodamas rinkimų manipuliacijas, apie kurias partija turi įrodymus.

Per savivaldos rinkimus Lietuvoje rasta nemažai pažeidimų, dėl ko vakar atsistatydino Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovė Jolanta Petkevičienė.

LLRA-KŠS nesutinka su primygtiniu sprendimu netikrinti balsų skaičiavimo taisyklingumo renkant Vilniaus rajono merą ir savo reikalavimą grindžia, be kita ko, tuo, kad Ignalinos rajone, kur skirtumas tarp politinių varžovų buvo didesnis (1,40 proc.), buvo nuspręsta balsus perskaičiuoti. Savo ruožtu Vilniaus rajone, kuriame balsavimo teisę turi beveik 90 tūkst. gyventojų, o balsų skirtumas tarp kandidatų siekė tik 526 (1,14 proc.) balsus, vis dar nėra priimtas sprendimas patikrinti balsų skaičiavimo proceso taisyklingumą. Svarbu pabrėžti, kad trys VRK nariai (Olga Kilkinova, Šarūnas Liekis, Andrius Vaišnys) balsavo už skundo patenkinimą ir balsų perskaičiavimą.

„Vyriausiosios rinkimų komisijos veiksmai laisvų ir demokratinių rinkimų organizavimo srityje, taip pat jos sprendimai ar jų nebuvimas prieštarauja gero administravimo principui. Dėl veiksmų, kurie vertintini kaip netinkami, buvo priimtas nepagrįstas sprendimas, keliantis abejonių dėl rinkimų skaidrumo ir objektyvumo“ – apie skundą kalbą Waldemar Urban, LLRA-KŠS kandidatas Vilniaus rajono mero rinkimuose.

Netrukus bus paskelbtas teismo sprendimas.

2023-03-29