Navigate / search

„Nesutinku su tavimi, bet visada ginsiu tavo teisę turėti savo nuomonę“

Buvęs parlamentaras, o šiuo metu Seimo nario Česlavo Olševskio padėjėjas Zbignev Jedinskij komentarą diskusijoje feisbuke išsakė savo asmeninę nuomonę: „Lenkija turi kuo skubiau palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija. Tai bus stipriausia slavų šalių sąjunga, paremta krikščioniškomis ir šeimos vertybėmis, kuri bus naudinga Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš kitos vandenyno pusės“.
 
Šiandien parlamente užvirė diskusija dėl minėto pasisakymo, kurią inicijavo teisiamo už korupciją Liberalų sąjūdžio atstovai.

Korumpuoti liberal-sąjūdiečiai ypač ciniškai užsipuolė vieną sąžiningiausių Seimo narių Česlovą Olševskį.

Seimo narys Česlav Olševski po šio nepadoraus užsipuolimo susilaukė daug žiniasklaidos  atstovų klausimų į kuriuos atsakydamas pabrėžė, kad Seimo nario patarėjo pareigybė ir jo funkcijos neapima tarptautinės politikos tematikos. Todėl jo komentarą diskusijoje feisbuke neįmanoma vertinti kitaip, nei asmeninę nuomonę.

Pagal LR Konstitucijos 25 straipsnį, Lietuvos piliečiui yra garantuojamos visokeriopos teisės:

Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti.

Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.

Konstitucinis laisvos minties principas yra vienas svarbiausių iš žmogaus teisių srities. Todėl mano patarėjo Z. Jedinskio pasisakymą: „Lenkija turi kuo skubiau palikti NATO ir ES ir sukurti sąjungą su Rusija. Tai bus stipriausia slavų šalių sąjunga, paremta krikščioniškomis ir šeimos vertybėmis, kuri bus naudinga Lenkijos piliečiams, o ne kažkam iš kitos vandenyno pusės” vertinu kaip jo asmeninę nuomonę. Ir tik taip ji turi būti vertinama.

Mano pozicija šiuo klausimu pilnai atspindi vieno iškiliausio prancūzų rašytojo ir filosofo Fransua Mari Arujė (Voltero) žodžius: „Nesutinku su tavimi, bet visada ginsiu tavo teisę turėti savo nuomonę“.

2022-03-31