Navigate / search

Dalyvaujant LLRA-KŠS, Madride prasideda patriotinių ir krikščioniškų Europos partijų lyderių susitikimas

Europos ateitis bus jau antrojo patriotinių, už laisvę pasisakančių, krikščioniškų ir centro dešinės Europos partijų lyderių susitikimas. Pirmasis višūnių susitikimas įvyko gruodį Varšuvoje. Antrojo susitikimo šeimininkas yra Ispanijos „Vox“ partijos lyderis Santiago Abascal. Jo kvietimu į Madridą iš visos Europos atvyko keliolika partijų lyderių, pasisakančių už Tėvynių Europą, grindžiamą krikščioniškosiomis vertybėmis.
 
Dviejų dienų (sausio 28-29 d.) susitikime dalyvaus Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, Lenkijos premjeras Mateusz Morawiecki, Prancūzijos nacionalinio fronto/Nacionalinio susivienijimo pirmininkė Marine Le Pen, Ispanijos „Vox“ partijos lyderis Santiago Abascal, italų partijos Fratelli d Italia lyderis Vincenzo Sofo, Lietuvos lenkų sąjungos ir Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas, Europos parlamento narys Valdemar Tomaševski, kurį lydi akredituotas asistentas Raimund Zacharevič ir Europos Parlamento Europos konservatorių ir reformuotojų frakcijos patarėjas tarptautiniais klausimais dr. Bogusław Rogalski ir kiti lyderiai.

Madrido viršūnių susitikime bus diskutuojama apie tai, kaip apginti Europą ir ES valstybių narių piliečius nuo dabartinių grėsmių. Partijų lyderiai kalbės apie būtinumą apginti pramonę Europoje, kuri užtikrina darbo vietas, ES valstybių narių energetinį suverenumą, gimstamumo skatinimą, kad Europa galėtų išvengti gyventojų skaičiaus mažėjimo ir būdus saugoti Europos sienas nuo nelegalios imigracijos.

Nuo pat patriotinių ir krikščioniškų Europos partijų lyderių bendradarbiavimo pradžios, t.y. praeitų metų liepą pasirašius deklaraciją „Europos ateitis“, jų veikloje aktyviai ir efektyviai dalyvauja Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga. Per pirmąjį viršūnių susitikimą Varšuvoje Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski pateikė siūlymą papildyti susitikimo pabaigoje priimtos deklaracijos tekstą elementu apie būtinybę atremti Europos Komisijos siekius pašalinti iš viešojo diskurso pavadinimą „šv. Kalėdos“. V. Tomaševskio siūlymui partijų lyderiai pritarė, o deklaracija buvo atitinkamai papildyta. Iniciatyva buvo sėkminga, nes EK atsisakė absurdiškų ketinimų, diskriminuojančių krikščionis.

LLRA-KŠS gina vertybes Europos lygmeniu ir kartu aktyviai veikia Lietuvoje, kur rūpinasi paprastų žmonių poreikiais, į pirmąją vietą iškeldama kiekvieną žmogų ir jo gerovę. Tą patvirtina kad ir šiandien LLRA-KŠS valdomos Vilniaus rajono savivaldybės sprendimas iš savo biudžeto paremti gyventojus, apmokant už juos 53 proc. sąskaitų už šildymą vertės bendrai net 2 mln. eurų sumai. Be to, Seimo nariai iš LLRA-KŠS dar gruodį pateikė Seimui rezoliuciją dėl prekių ir paslaugų kainų augimo naštos gyventojams kompleksinio mažinimo priemonių plano ir paragino vyriausybę imtis veiksmų siekiant apginti gyventojus.

Primename, kad 2021 metų liepą 16 dešiniųjų partijų lyderiai iš 15 ES šalių pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją, o per Varšuvoje vykusį susitikimą pirmą kartą susitiko gyvai. Lyderių susitikimas Madride baigsis šeštadienį priėmus bendrą pareiškimą, kuri pasirašys viršūnių susitikime dalyvaujantys partijų lyderiai.

2022-01-28