Navigate / search

Vilniaus rajono savivaldybė dar labiau didina savo paramą gyventojams

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovaujama Vilniaus rajono savivaldybė dar labiau plečia savo paramos gyventojams paketą. Taip savivaldybė reaguoja į smarkiai išaugusias kainas, įskaitant sąskaitas už šildymą ir, atitinkamai, padidėjusią gyventojų finansinę naštą. 
Po politinių pasitarimų LLRA-KŠS frakcijoje ir Vilniaus rajono savivaldybėje buvo parengtas sprendimo projektas, numatantis paramą visiems Vilniaus rajono gyventojams. Vienkartinę 50-100 eurų išmoką planuojama mokėti kiekvienai šeimai priklausomai nuo statuso (neįgalūs asmenys, pensininkai) ir pajamų.

Primename, kad, reaguodama į smarkų kainų šuolį, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija įregistravo sprendimo projektą, kuris numato jau nuo š.m. sausio net 50 proc. dotaciją už šildymą gyventojams. Sausio-kovo mėn. laikotarpiui šiam tikslui Vilniaus rajono savivaldybės išleis net 2 mln. eurų.

31 asmenų Vilniaus rajono savivaldybės taryboje LLRA-KŠS atstovai (19) sudaro daugumą, todėl labai tikėtina, kad sprendimo projektas bus priimtas. Tarybos posėdis rengiamas sausio 28 d.

Kainoms vis kylant, Vilniaus rajono savivaldybė pirmoji iš visų 60 šalies savivaldybių pasiūlė savo gyventojams realią paramą. Vilniaus rajono savivaldybė jau kompensuoja dalį kainos už vandens tiekimą ir per metus skiria tam apie 600 000 eurų. Dėl tokio sprendimo gyventojai už vandenį moka tik 1,5 euro už 1 m³.

Kainos kyla visame pasaulyje, tačiau, pavyzdžiui, kaimyninė Lenkija, jau ėmėsi konkrečių veiksmų siekdama palengvinti gyventojų finansinę naštą. Lenkijos vyriausybė iki 0 proc. sumažino PVM būtiniausiems maisto produktams, nuo vasario iki 0 proc. sumažins PVM dujoms, iki 8 proc. sumažino PVM degalams, pratęsė 5 proc. PVM elektros energijai, sumažino iki 50 proc. PVM už šilumą ir taiko kitas lengvatas, kurias realiai pajus lenkai.

Tuo tarpu Lietuvoje vyriausybė nesiima panašių veiksmų, todėl LLRA-KŠS valdoma Vilniaus rajono savivaldybė ėmėsi iniciatyvos ir suteiks savo gyventojams apčiuopiamą paramą.

2022-01-24