Navigate / search

Už virtinę nusikaltimų – stulbinamai žemos bausmės

Vos 8 mėnesių viešųjų darbų bausmę gavo 24 metų Nerijus Janulevičius ir jo draugas, 23-ejų Jaroslav Malinovski. Šie jauni vyrai įvykdė tris baudžiamąsias veikas: kurstė tautinę nesantaiką, grasino susidoroti bei išniekino maršalo Jozefo Pilsudskio širdies ir jo motinos kapo paminklus dėl nacionalinių motyvų. Teismas savo nuosprendi paskelbė penktadienį.
Dar 2012 metų lapkritį vyrai Rasų kapinėse, ant sienos prie J. Pilsudskio širdies ir jo motinos kapo paminklo pakabino audeklą, ant kurio markeriu užrašė „Tomaševski, nustok kenkti Lietuvai arba – tavo vieta čia!“, taip pat jie prie kapo padėjo kartoninę dėžę su užrašais: „TNT“, „Atsargiai – bomba“, „Lenkai mirs“ ir „Kvieskit mentus“.

Kadangi J.Malinovski nusikaltimą įvykdė neišnykus ankstesniam teistumui, jam bausmė buvo subendrinta su kitu verdiktu – vyrui skirta vienerių metų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Be to, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu J.Malinovski turės nemokamai išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ar rūpybos ar kitose įstaigose.

Iškart po nuosprendžio paskelbimo šalies žiniasklaida (delfi.lt, zw.lt) net straipsnių antraštėse pabrėždavo, kad vienas iš nubaustųjų – Jaroslav Malinovski – yra Lietuvos lenkas. Socialiniuose tinkluose daugelis skaitytojų išreiškė pasipiktinimą, kad buvo akcentuojama tik vieno iš nusikaltėlių tapatybė, nors byloje nubausti du asmenys.

Šioje byloje buvo dar trys įtariamieji, tačiau tyrimas dėl jų dalyvavimo nusikaltime keistomis aplinkybėmis buvo nutrauktas. Įtariamieji kategoriškai kratėsi įtarimų ir neigė, kad yra susiję su vandališku aktu, nors J.Malinovski ir nurodė, jog šie buvo davę pinigų dažams.

Skaitytojai taip pat išreiškė savo nuostabą dėl skirtos švelnios bausmės recidyvistui, kadangi J.Malinovski prieš tai buvo kelis kartus baustas.  Naujienų portalų skaitytojai, komentuodami šį įvykį, retoriškai klausia: ar teismo sprendimo neįtakojo tam tikros tarnybos, kurios galėjo jauniems vyrams garantuoti simbolines bausmes mainais už bendradarbiavimą?

www.L24.lt

2016-02-08