Navigate / search

LLRA ragina oponentus grįžti į realybę

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas” įspūdingai pasirodė paskutiniuose savivaldos rinkimuose. Susijungusios partijos pelnė 70 tarybų narių mandatų ir šalies mastu gavo 8,5 proc. balsų, tai yra trečdaliu daugiau lyginant su paskutiniais Seimo ir savivaldos rinkimais. Vilniaus apskrityje „Valdemaro Tomaševskio blokas” užėmė garbingą pirmąją vietą ir aplenkė visas kitas čia startavusias partijas.

Deja, kai kurių partijų atstovai negali susitaikyti su pralaimėjimu ir visą šį mėnesį lieja dėl to savo pyktį. Vieną tokių pykčio proveržių stebėjome šiandien, kai trijų žmonių grupelė demonstravo savo nepasitenkinimą dėl Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimo suteikti Vilniaus rajono garbės piliečio vardą Valdemaro Tomaševskiui.

„Reikėjo jau seniai tai padaryti, žmonės kreipėsi prieš 10 metų. Žmogus yra ir sąžiningas, ir tolerantiškas. Toks politikas, kuris neįsivėlė į jokius skandalus, iš kitų partiečių irgi to reikalauja, savo veiklą nukreipia žmonių labui. Tokių politikų, deja, labai trūksta mūsų Lietuvoje”, – šiandien prieš Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdį sakė merė Marija Rekst, argumentuodama šį tarybos sprendimą.

V. Tomaševski yra Vilniaus rajonui nusipelnęs, sąžiningas ir tolerantiškas asmuo, todėl nekelia nuostabos, kad į piketą atėjo vos trys Vilniaus rajono, kuriame gyvena net 100 000 gyventojų, žmonės. Vilniaus rajone nominantas džiaugiasi didžiuliu populiarumu ir palaikymu. Paskutiniuose prezidento rinkimuose Vilniaus rajone jis gavo absoliučią balsų daugumą – 54 proc. i triskart aplenkė dabartinę prezidentę, kurią parėmė 18 proc. rinkėjų. V. Tomaševskį palaiko vis daugiau rinkėjų: ne tik tautinės mažumos, bet ir lietuviai, kurie vertina jo sąžiningą veiklą ir vadovavimąsi krikščioniškomis vertybėmis. Būtent tas lietuvių tautybės žmonių vis didesnis palaikymas, reiškiamas V. Tomaševskiui labiausiai įbaugino LLRA oponentus.

Nieko nuostabaus, kad vienas kitas asmuo gali būti nepatenkintas V. Tomaševskio principinga veikla, kova dėl sąžiningo žemės grąžinimo. Pavyzdžiui, prieš garbės piliečio vardo suteikimą V. Tomaševskiui balsavęs Gintaras Karosas yra nuskriaudęs buvusius miško savininkus ir šiandien disponuoja jų miško plotu, nors jo šeima niekados neturėjo žemės aplink Vilnių. Spaudos biuras apgailestaudamas taip pat konstatuoja, kad nors nuo M. Bulgakovo parašyto apsakymo „Šuns širdis” praėjo beveik šimtas metų, šiandien Lietuva turi savo švonderių. Greičiausiai neatsitiktinai vienas iš trijų šiandien prie Vilniaus rajono savivaldybės pastato piketavusių žmonių – Kasparas Genzbigelis – iš išvaizdos yra labai panašus į tą Švonderį, kurį mes atsimename iš vaidybinio filmo „Šuns širdis”.
Spaudos biuras ragina oponentus susitaikyti su kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose patirtu pralaimėjimu ir grįžti į realybę.

LLRA Spaudos biuras
2015-03-27