Navigate / search

A. Tapinas bus nubaustas už tautinės neapykantos kurstymą?

Žurnalistas Andrius Tapinas, panašiai kaip ir Vytautas Landsbergis prieš keliolika metų, artėjant rinkimams į Seimą, ragino imtis veiksmų, nukreiptų prieš Vilniaus krašte gyvenančius lenkus.

Dėl skandalingų šūkių, turinčių neapykantos kurstymo tautiniu pagrindu apraiškų, Lietuvos lenkai stojo ginti savo orumo.

Seimo narys Česlav Olševski adresavo Generalinei prokuratūrai pareiškimą dėl siekio kurstyti tautinę nesantaiką – jo pagrindu gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Seimo narys taip pat siekia, kad būtų įvertinta žurnalisto A.Tapino veikla, nukreipta į neapykantos kurstymą pasitelkiant žurnalistus, visuomenininkus, politologus, portalus, tokiu būdu skleidžiant tikrovės neatitinkantį, nepatikrintą informacinį turinį.

LLRA-KŠS atstovė Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) Danuta Vinckevič kreipėsi į VRK dėl šmeižto prieš politinės kampanijos dalyvį, reikalaudama įvertinti šios kampanijos organizatorių statusą politinės kampanijos laikotarpiu, planuojamų veiklų finansavimo šaltinius, atskaitomybę ir finansavimo ribų užtikrinimą, deklaruotų kampanijos veiklų atitikimą įstatymų nuostatoms bei būtinybę užkardyti galimus įstatymų ir demokratijos procesų pažeidimus.

Seimo narys Zbignev Jedinskij kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektorių, prašydamas įvertinti su etika prasilenkiančią žurnalisto A.Tapino veiklą. Savo rašte parlamentaras taip pat prašė įvertinti, kaip žurnalisto veikla dera su neapykantos kurstymo visuomenėje mažinimu, taip pat su žurnalisto neutralumo ir nešališkumo principų išlaikymu.

Žemiau pateikiame visų trijų kreipimųsi kopijas.