Navigate / search

LLRA-KŠS pasisako prieš automobilių mokestį

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) vėl stoja ginti jautriausios visuomenės dalies interesų.
 
2020 m. kovo mėn. 12 d. jos parlamentarai įregistravo įstatymo projektą dėl Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo Nr. XIII-2690 9 straipsnio pakeitimo. Įstatymo projekto tikslas – metams atidėti įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo laiką.

Dar gruodį priimant biudžetą ir su juo susijusius įstatymus pavyko perkelti šį terminą pusei metų. Tačiau nuo 2020 metų liepos 1 d. už kiekvieną aplinką teršiantį Lietuvoje įregistruojamą automobilį reikės mokėti taršos mokestį. LLRA-KŠS su tuo nesutinka. 

Įstatymo projekto rengimą paskatino tai, kad šį mokestį labiausiai  pajus mažas pajamas gaunantys  Lietuvos regionų gyventojai, kuriems automobilis ne prabangos, o pirmo būtinumo priemonė pasiekti darbą, švietimo, gydymo, socialines įstaigas. Įvedus automobilių taršos mokestį ar kitus ribojimus senesnių automobilių savininkams pristabdytų visuomenės mobilumą ir kartu  padidintų nedarbą. Naujas mokesti neabejotinai pablogintų pažeidžiamiausios mūsų visuomenės dalies padėtį.

Seimo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos  nariai siūlo, kad įstatymas įsigaliotų tik nuo 2021 metų liepos 1 d., t.y. kad jo įsigaliojimo ir įgyvendinimo laikas būtų atidėtas metams, nepaisant Europos Komisijos spaudimo ekologijos klausimais.

2020-03-24