Navigate / search

Išsaugokime ramybę ir solidarumą

Dėl koronaviruso grėsmės nuo pirmadienio Lietuvoje uždarytos švietimo įstaigos, visos ne maisto prekių parduotuvės, apribota sveikatos priežiūros ir kitų įstaigų veikla, atšaukti ne tik didesni susitikimai, bet ir bet kokie žmonių susibūrimai.
 
Dar praėjusią savaitę vyko mažesni (iki 50 žmonių) susitikimai su rinkėjais. Penktadienį, kovo 13 dieną, europarlamentaras Valdemar Tomaševski buvo susitikęs su Dainavos ir Kalesninkų gyventojais. Pristatė svarbiausius įvairiuose valstybės valdžios lygmenyse Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) struktūrų ir atstovų atliktus darbus ir uždavinius. Atsakė į gyventojams rūpimus klausimus ir išklausė jų siūlymų ir lūkesčių. Kartu su jį lydėjusiu Šalčininkų rajono savivaldybės meru Zdzislavu Palevičiumi dalyvavo Kalesninkų Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje vykusiame Kryžiaus kelyje ir šv. Mišiose.

Paprašėme V. Tomaševskio įvertinti ir pakomentuoti susidariusią situaciją paskelbus karantiną Lietuvoje.

– Dar pirmadienį, kovo 9 dieną, susitikime su Vilniaus krašto savivaldybių vadovais ir seniūnijų seniūnais aptarėme susidariusią situaciją, todėl buvo priimtas sprendimas atšaukti visus didesnius renginius, kuriuose dalyvauja daugiau nei 50 žmonių, tarp jų ir Nemenčinės Kaziuko mugę. Tai buvo vieni pirmųjų tokių sprendimų Lietuvoje. Šiandien būtini dar didesni apribojimai, todėl atšaukėme susitikimus su gyventojais Turgeliuose ir Akmenynėje, Rudaminoje ir Jašiūnuose, ir visus likusius mažiausiai kelioms artimiausioms savaitėms. Visiškai pritariame visiems būtiniems Vyriausybės, ministrų, savivaldybių priimamiems sprendimams, o kartu aktyviai dalyvaujame juos priimant ir įgyvendinant, – sakė LLRA-KŠS lyderis.  

Europarlamentaras paragino laikytis visų valstybės ir savivaldybių institucijų rekomendacijų. Ragino būti solidarius bendruomenėse ir šeimose.

„Didžiausia grėsmė dėl koronaviruso kyla vyresnio amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Todėl jaunesni, stipresnės sveikatos asmenys turėtų padėti kaimynams, savo šeimų nariams apsirūpinti maisto produktais, vaistais, higienos priemonėmis ir t. t. Būkime solidarūs ir gailestingi“, – paragino europarlamentaras.

– Išsaugokime ramybę ir tikėjimą, kad Dievo Apvaizda tikrai apsaugos Dievo liaudį. O šiuo metu galiojantį karantiną panaudokime geriau pasiruošdami sutikti Viešpaties Prisikėlimo iškilmes, stiprindami šeimyninius ryšius, mažindami gyvenimo tempą, kuris taip smarkiai kenkia žmogiškiems ryšiams. Tegul šiame gavėnios laikotarpyje dar labiau sustiprės kelias kartas jungianti Namų bažnyčios institucija“, – paragino Valdemar Tomaševski. 

2020-03-16