Navigate / search

Apklausos rezultatai: žymus LLRA-KŠS palaikymo augimas

Jeigu Seimo rinkimai vyktų artimiausiu metu, į parlamentą patektų šešios partijos, tarp jų – ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, kurią palaiko 7,2 proc. balsuojančių Lietuvos gyventojų. 
 
Kaip skelbia lapkritį ELTOJE paviešinti „Baltijos Tyrimų“ atliktos apklausos rezultatai, didžiausiu palaikymu gali pasigirti konservatoriai su 24,5 proc. (neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą), antroje vietoje yra Socialdemokratų partija su 19,6 proc., trečioje vietoje – Darbo partija su 14,1 proc. palaikymu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, lyginant su ankstesnio mėnesio apklausos duomenimis, prarado 5,5 proc. balsų (nuo 16,5 proc. iki 11,0 proc.)

Penktoje vietoje atsidūrė LLRA-KŠS su 7,2 proc. rinkėjų palaikymu. Lyginant su ankstesnio mėnesio duomenimis, palaikymas išaugo 2,1 proc.

Į Seimą taip pat patektų Liberalų sąjūdis su 6,9 proc. palaikymu.

Į parlamentą nepatektų: partija „Tvarka ir teisingumas“ (4,9 proc.), Centro partija (4,1 proc.), Laisvės partija (2,8 proc.), Socialdemokratų darbo partija (2,5 proc.), Lietuvos laisvės sąjunga (2,4 proc.).

Net 36,3 proc. apklaustųjų nežinojo, už ką balsuotų, nieko neatsakė arba pareiškė nebalsuosiantys.

„Baltijos tyrimai“ apklausa buvo atlikta spalio 15-29 dienomis.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,5 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

2019 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2,5 proc. parama Europarlamento rinkimuose, o partija gavo 5,4 proc. balsų – dukart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

2019-12-03