Navigate / search

Pasirašyta sutartis dėl mero Šimašiaus ir LLRA-KŠS koalicijos pratęsimo. Prie koalicijos prisijungė Darbo partija ir konservatoriai.

Šiandien, balandžio 11 dieną, naujai išrinkti Vilniaus miesto savivaldybės politikai pasirašė koalicinę sutartį. Į valdančiosios koalicijos sudėtį, kaip ir anksčiau, įeis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“.
Su laimėjusia politine jėga – Remigijaus Šimašiaus komitetu, turinčiu 18 narių naujoje taryboje, koalicijos sutartį pirmoji pasirašė „Krikščioniškų šeimų sąjunga“, turinti 6 tarybos narius. Prie valdančiosios daugumos prisijungė konservatoriai (9 nariai) ir Darbo partija (5 nariai).

Kaip L24.lt portalui sakė LLRA-KŠS Vilniaus miesto skyriaus pirmininkė, parlamentarė Vanda Kravčionok, toks sutarties pasirašymo eiliškumas yra iškalbingas ir simbolinis, parodantis ankstesnės sąjungos tęsinį.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ valdančiojoje koalicijoje Vilniaus mieste yra paskutiniuosius dvejus metus. Per šį laikotarpį pavyko daug ką nuveikti, ypač švietimo srityje, kur pavyko pasiekti, atrodo, neįmanomų dalykų – akredituoti iki gimnazijų ankščiau buvusias pagrindines mokyklas: lietuvių mokyklą Fabijoniškėse, lenkų S. Konarskio ir rusų A. Puškino mokyklas. Žymiai pagreitintas žemės grąžinimo procesas – suformuota virš 2 tūkst. sklypų statybai kaip kompensacija. Buvo priimtas sprendimas Antakalnyje atidaryti tautinių mažumų mokyklą iki 2020 metų. Reikšmingai padidintas finansavimas tautinių mažumų ansambliams ir kultūros renginiams bei įgyvendinta daugybė kiekvienam vilniečiui svarbių projektų.

Šiandien koalicijos partneriai suderino veiklos sritis ir pasidalijo pareigas.

Vadovaujantis koalicine sutartimi, Edita Tamošiūnaitė vėl eis vicemerės pareigas ir kuruos tokias sritis kaip švietimas (ikimokyklinis ugdymas), sveikata ir kultūra. Antrasis vicemeras, liberalas Vytautas Mitalas, bus atsakingas už švietimą (pagrindinis ir vidurinis ugdymas), miesto plėtrą ir socialinę sritį. Trečiasis mero pavaduotojas, konservatorius Valdas Benkunskas, bus atsakingas už energetiką, šiukšlių išvežimą ir sportą.

Danuta Narbut ir toliau vykdys Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas ir kuruos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento, Miesto ūkio ir transporto departamento, Miesto plėtros departamento, kuris yra atsakingas ir už žemės grąžinimą, veiklą.

Koalicijos sutartyje taip pat buvo numatytas savivaldybės tarybos komitetų valdymas. LLRA-KŠS atstovė Renata Cytacka pirmininkaus Sveikatos ir sporto komitetui.

Šiandieninė koalicijos veiklos pratęsimo sutartis yra ženkli LLRA-KŠS sėkmė. Bendras vadovavimas šalies sostinei, kurioje gyvena kas penktas šalies pilietis, žymiai sustiprina partiją. O svarbiausia – suteikia galimybę realizuoti savo programą ir spręsti kiekvienam rinkėjui svarbias problemas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga iškovojo 56 tarybų mandatus – iš jų 3 Visagine ir 53 Vilniaus apskrityje, tokiu būdu užėmusi čia pirmą garbingą vietą iš visų partijų.

Šis didelis laimėjimas yra labai iškalbingas, turint omenyje, kad Vilniaus apskrityje gyvena trečdalis Lietuvos gyventojų ir čia generuojama beveik pusė Lietuvos ūkio, sukuriama apie 42 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Naujai išrinkta Vilniaus miesto taryba į savo pirmąjį posėdį rinksis balandžio 24 dieną, Šalčininkų rajono pirmasis tarybos posėdis vyks balandžio 12 dieną, Vilniaus rajone – balandžio 17 dieną, Visagine ir Švenčionių rajone – balandžio 18 dieną.

Balandžio 8 dieną į pirmąjį posėdį buvo susirinkusi Trakų rajono savivaldybės taryba, kurioje Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ yra valdančiojoje koalicijoje, o LLRA-KŠS Trakų skyriaus pirmininkė Marija Puč buvo išrinkta rajono vicemere. Už ją balsavo net 21 ir 25 Trakų rajono savivaldybės tarybos narių.

2019-04-11