Navigate / search

LLRA-KŠS tarp penkių populiariausių partijų šalyje

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) yra populiariausių politinių partijų Lietuvoje penketuke. 
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ trečiadienį portale delfi.lt paskelbti naujausi tyrimo rezultatai rodo, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga kartu su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, socialdemokratų partija bei Darbo partija džiaugiasi didžiausiu Lietuvos piliečių pasitikėjimu.

Didžiausiu palaikymu tarp šalies gyventojų, kaip rodo apklausos rezultatai, gali pasigirti konservatoriai su 27,8 proc. (neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą)., Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 22,5 proc. palaikymu, trečioje vietoje – socialdemokratai su 9,7 proc. palaikymu.

LLRA-KŠS su 5,9 proc. palaikymu šiuo metu užima penktą vietą tarp populiariausių politinių partijų šalyje.

LLRA-KŠS populiariausių politinių partijų sąraše aplenkė nemažai partijų, tarp kurių – partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Liberalų sąjūdis.

Net 24,1 proc. apklaustųjų nežinojo, už ką balsuotų, neatsakė arba pareiškė nebalsuosiantys.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa buvo atlikta vasario 18-28 dienomis. Tyrimų bendrovė taikė kombinuoto tyrimo metodą: 60 proc. respondentų apklausė tiesioginės apklausos būdu, o 40 proc. – internetu.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,5 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partijos  
Vasaris 2019 Sausis 2019
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 27,8 proc. 26,5 proc.
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga  22,5 proc. 22,4 proc.
3. Lietuvos socialdemokratų partija 9,7 proc. 11,0 proc.
4. Darbo partija 7,4 proc. 6,9 proc.
5. LLRA-KŠS 5,9 proc. 6,5 proc.
6. Partija „Tvarka ir teisingumas“ 5,8 proc. 8,3 proc.
7. Liberalų sąjūdis 5,3 proc. 4,5 proc.
8. Centro Partija 2,6 proc. 3,2 proc.
9. Kitos partijos 13,0 proc. 10,7 proc.
  Balsų skaičius 100 proc.  100 proc.

2019-03-20