Navigate / search

Vilniaus apskrityje LLRA-KŠS akivaizdžiai užima lyderio poziciją

„Vilniaus apskrityje, kurioje pagal gyventojų skaičių yra trečdalis Lietuvos, o pagal BVP – beveik pusė Lietuvos ekonomikos, LLRA-KŠS, iškovodama 53 mandatus, užėmė pirmąją vietą. Antroje vietoje su dideliu atotrūkiu atsidūrė konservatoriai (21 mandatas), trečioje – valstiečiai su 17 iškovotų mandatų“, – kovo 4 dienos spaudos konferencijos metu, komentuodamas savivaldos rinkimų rezultatus, sakė LLRA-KŠS pirmininkas Valdemar Tomaševski.

 

Prasidėjus spaudos konferencijai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski padėkojo visiems rinkėjams, kurie balsavo už LLRA-KŠS sąrašus ir kandidatus tiesioginiuose mero rinkimuose. Taip pat politikas padėkos žodžius skyrė tiems, kurie organizavo rinkimų kampaniją: komisijų nariams, stebėtojams, visiems prisidėjusiems.

Valdemar Tomaševski priminė, kad jau pirmajame rinkimų rate du merų postus Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose laimėjo LLRA-KŠS kandidatai. Vilniaus rajone Marija Rekst surinko 54 proc., Šalčininkų rajone Zdzislav Palevič – 77 procentus. Toks rezultatas yra rekordinis šalies mastu. „Buvo išrinkta tik apie 20 merų Lietuvoje pirmajame rate, iš jų apie 10 procentų – iš LLRA-KŠS partijos“, – akcentavo Valdemar Tomaševski.

LLRA-KŠS pirmininkas pažymėjo, kad šešiose savivaldybėse – Vilniaus, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių rajonų, Vilniuje ir Visagine – pavyko pasiekti gerų rezultatų – iškovoti 56 mandatai. „Daugiausia 53 gavome Vilniaus apskrityje. Tai yra garbinga pirmoji vieta. Kaip žinote, Vilniaus apskritis – tai trečdalis Lietuvos. Čia gyvena virš 800 tūkst. mūsų šalies piliečių. Vilniaus apskritis – beveik pusė Lietuvos ekonomikos. Čia sudaroma 42 proc. Lietuvos BVP“, – sakė Valdemar Tomaševski. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Vilniaus apskrityje LLRA-KŠS užėmė pirmąją vietą ir gavo 53 mandatus. Konservatoriai su dideliu atotrūkiu ir tik 21 mandatu liko antroje vietoje, valstiečiai su 17 mandatų – trečioje.

Valdemar Tomaševski dar kartą nuoširdžiai padėkojo visiems, prisidėjusiems prie labai gero LLRA-KŠS rezultato, ir linkėjo kuo geriausios kloties ir merams, ir tarybų nariams, kurie dirbs šių ketverių metų kadenciją.

Valdemar Tomaševski taip pat pakomentavo Editos Tamošiūnaitės pasiektą rezultatą Vilniaus mieste: „Mes turime stiprią komandą, daug kompetentingų, patyrusių, jaunų atstovų. Manau, kad mūsų kandidatė Edita Tamošiūnaitė labai gerai pasirodė šiuose rinkimuose. Net partijos lyderiai ir G. Paluckas ar kiti nei pusės nesurinko tų balsų, kuriuos gavo Edita Tamošiūnaitė.“

LLRA-KŠS lyderis, paklaustas, ką rems antrajame ture sostinės mero rinkimuose – Remigijų Šimašių ar Arturą Zuoką – atsakė, kad LLRA-KŠS neturi praktikos kažką remti ir nelinki to daryti., kadangi tai būtų rinkimų supaprastinimas. Politiko nuomone, negalima taip žaisti balsais – kažką paremti ar perduoti. Valdemar Tomaševski sakė manąs, kad rinkėjai patys spręs, ką rems Vilniuje ar kitose savivaldybėse per antrąjį rinkimų ratą.

Spaudos konferencijos metu Valdemar Tomaševski buvo paprašytas įvertinti mero rinkimų rezultatus Trakų rajone: „Jau ketvirtadienį sakiau, kad tikimės laimėti per antrąjį rinkimų ratą kai kuriose savivaldybėse. Jaroslav Narkevič užėmė trečiąją vietą – tai aukšta vieta. Skirtumas nėra didelis tarp antros ir trečios vietos. Mus toks rezultatas tenkina. Panašiai kaip ir Švenčionių rajone, mūsų kandidatas Zbignev Jedinskij užėmė antrąją garbingą vietą. Tačiau ten iš pirmo rato išrinktas meras ir antrojo rato nebus. Savivaldos rinkimuose ir Trakuose, ir Švenčionyse užėmėme antrąją vietą. Ir, kaip sakiau, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose užėmėme pirmąją vietą. Be tų mandatų, apie kuriuos kalbėjome, dar tris gavome Visagine, ir nors turėjome tris, bet pagerinome savo rezultatą ir surinkome 2 proc. daugiau balsų, nei turėjome“, – sakė Valdemar Tomaševski.

LLRA-KŠS lyderis pažymėjo, kad lyginant su Seimo rinkimais, ir Vilniaus, ir Šalčininkų rajonuose, ir kitose apygardose surinkta net daugiau balsų. „Pozityvu mūsų atžvilgiu yra tai, kad mes užtikrintai peržengėme 5 proc. barjerą. Nors savo sąrašus turėjome tik 10 apygardų. Kitose 50 apygardų išvis nedalyvavome rinkimuose, bet užteko šių 10 apygardų, kad užtikrintai peržengtume 5 proc. barjerą. Kai vyks rinkimai visoje Lietuvoje, šių balsų bus daug daugiau“, – komentavo partijos lyderis.

Konferencijos metu buvo klausiama, su kuriomis iš partijų LLRA-KŠS nebendradarbiautų. „Mes taip klausimo nekeliame. Esame sąžiningiausia partija Lietuvoje. Ir tai liudija apklausos. Net vienas pagrindinių Lietuvos portalų delfi.lt, kuris nėra mūsų atžvilgiu pozityviai nusiteikęs, dažnai rašo negatyvią informaciją. Bet jų apklausa vienareikšmiškai parodė, kad esame sąžiningiausia partija Lietuvoje. Ir būtent sąžininga politika yra mūsų vienas pagrindinių šūkių. Apie kitas partijas mes nenorėtume kalbėti. Mes linkę bendradarbiauti su plataus spektro partijomis ir praeitoje kadencijoje taip ir buvo. Turėjome absoliučią daugumą Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, nors irgi pakvietėme opozicijos atstovus. Tai puikus pavyzdys, kaip reikia pritraukti bendram darbui, bendram valdymui“, – geru pavyzdžiu dalijosi Valdemar Tomaševski.

LLRA-KŠS lyderis taip pat kalbėjo apie šios politinės jėgos bendradarbiavimą su kitomis partijomis Švenčionių rajone, Trakų rajone ir Vilniuje: „Jeigu sumuotume visas šias koalicijas, tai mes bendradarbiaujame su šešiomis partijomis. Irgi spektras nuo kairiųjų iki dešiniųjų. Savivaldoje, aišku, politinio atspalvio yra mažiau, ten žmonės vieni kitus pažįsta. Pavyzdžiui, Trakų rajone mes esame koalicijoje su konservatoriais. Kadangi ten jų atstovai yra sąžiningi žmonės ir šitas bendradarbiavimas yra vaisingas. Vilniuje turėjome koaliciją su socialdemokratais, čia jau kairės pakraipos partija ir su liberalais. Švenčionių rajone su kitais Zuoko liberalais bei su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga“, – priminė Valdemar Tomaševski.

Politikas pažymėjo, kad pasibaigus rinkimams reikia atlikti daug darbų, realizuoti savo programas, padėti žmonėms: „Mūsų rezultatas nėra tikslas pats savaime, tie mandatai yra tik priemonė, kad padėtume žmonėms, realizuotume savo programą. Ir mums pavyko tai padaryti savivaldybėse, kuriose turime savo atstovus. Net prieš rinkimus iš Marijampolės atvažiavo savivaldybės atstovai pažiūrėti, kaip tvarkosi Vilniaus rajonas. Vilniaus rajone yra gausa investicinių projektų, subsidijuojama šiluma ir šalto vandens tiekimas, žmonės atleidžiami nuo žemės mokesčių, už darželius mokama dukart mažiau nei sostinėje, sporto mokyklos yra praktiškai nemokamos. Tai geras pavyzdys, kaip galima padėti žmonėms, stiprinti jų biudžetus.“

„Mūsų pasirinkta šeimos stiprinimo kryptis, šeimos politikos kryptis – mes ne tik kalbame, bet ir praktiškai realizuojame ją per savo atstovus ir savivaldybėse, ir Seime. Jūs puikiai žinote, kad vaiko pinigai – tai mūsų iniciatyva ir mes aiškiai sakėme prieš rinkimus, kad jeigu išmokos nebus padidintos, tai vargu ar balsuosime už kitų metų biudžetą“ – tvirtus principus išdėstė Valdemar Tomaševski.

2019-03-04