Navigate / search

Savivaldos rinkimuose užregistruoti 337 LLRA-KŠS kandidatai

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga savo sąžininga ir atsakinga veikla pelnytai džiaugiasi milžinišku autoritetu Vilniaus krašte ir visoje šalyje. Už šią politinę jėgą savo balsą atiduoda ne tik lenkai ar kitų tautinių mažumų atstovai: baltarusiai, rusai, ukrainiečiai, totoriai ir kiti. Tačiau vis daugiau lietuvių remia LLRA-KŠS už sąžiningą politiką bei krikščioniškų ir šeimos vertybių puoselėjimą.

 

Savivaldos rinkimuose LLRA-KŠS kartu su Lietuvos lenkų sąjunga, Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz szkolna“, Tėvų forumu, daugeliu kitų lenkiškų organizacijų, taip pat bendradarbiaudama su kitų tautinių mažumų organizacijomis ir lietuvių bendruomenėmis pristatė net 10 rinkiminių sąrašų Vilniaus, Visagino savivaldybės, Vilniaus rajono, Šalčininkų rajono, Trakų rajono, Švenčionių rajono, Širvintų rajono, Elektrėnų rajono, Zarasų rajono ir Ignalinos rajono savivaldybėse. Taip pat išrinkti kandidatai į merus tiesioginiuose mero rinkimuose 7 savivaldybėse. Bendrai LLRA-KŠS sąrašuose figūruoja 337 žinomų ir gerbiamų savo aplinkoje asmenų pavardės. Tai yra savivaldybių darbuotojai, merai, vicemerai, Seimo nariai, mokytojai, kultūros atstovai, ūkininkai, agronomai, inžinieriai, verslininkai, gydytojai, visuomeninių organizacijų ir vietos bendruomenių lyderiai, taip pat didelė grupė jaunimo iki 30 metų (bendrai 22 asmenys). Tarp kandidatų yra 7 tautybių atstovai: lenkai, baltarusiai, totoriai, rusai, lietuviai, žydai, ukrainiečiai, 209 moterys ir 128 vyrai.

LLRA-KŠS šešiose savivaldybėse sudarė koaliciją su Rusų aljansu, kuris atrinko 128 kandidatus. Bendrai abi partijos, bendradarbiaudamos su apie 40 visuomeninių organizacijų, išrinko 465 žmones, o jų sąrašai bus 11 savivaldybių. Kai kurie organizaciniai ir taktiniai sprendimai (koalicijai taikomas aukštesnis – 6 proc. – rinkiminis slenkstis) lėmė, kad:

– Klaipėdos mieste buvo užregistruotas atskiras Rusų aljanso sąrašas – nr.13 – Vilniaus, Visagino miestuose, o taip pat Vilniaus rajone, Šalčininkų rajone, Švenčionių rajone ir Trakų rajone buvo sudarytos „Krikščioniškų šeimų sąjunga“ Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos, kurios bus su nr. 17.

– tuo tarpu Zarasų, Ignalinos, Širvintų ir Elektrėnų rajonuose užregistruoti Lietuvos lenkų sąjungos-Krikščioniškų šeimų sąjungos savarankiški sąrašai – taip pat su nr. 17.

Aštuoniose savivaldybėse taip pat išrinkti kandidatai į tiesioginius mero rinkimus, kuriuos kartu remia abi partijos.

2019-01-23