Navigate / search

Rinkimus Lenkijoje laimėjo „Teisė ir teisingumas”

Per sekmadienį Lenkijoje vykusius parlamentinius rinkimus partija „Teisė ir teisingumas” (PiS) iškovojo 242 mandatus. Tai reiškia, kad PiS turės parlamente absoliučią daugumą. „Piliečių platforma” (PO) gali tikėtis 133 mandatų, Kukiz’15 – 44, Ryszardo Petru „Šiuolaikinė” (Nowoczesna) – 22, Lenkijos valstiečių partija (PSL) – 18. Tokius preliminarius rezultatus paskelbė Ipsos, kuri atliko exit poll tyrimą.
Vieną atstovą Lenkijoje parlamente turės, tikėtina, vokiečių tautinė mažuma.

Atrodo, kad Jarosławo Kaczyńskio „Teisės ir teisingumo” koalicija su Mareko Jureko „Lenkijos dešine” (Prawica Rzeczypospolitej), Jarosławo Gowino Lenkija kartu (Polska Razem) ir Zbigniewo Ziobro Solidaria Lenkija (Solidarna Polska) turės savarankiškam valdymui reikiamą mandatų skaičių.

Rinkimų naktį portalas L24 paprašė LLRA lyderio, EP nario Valdemaro Tomaševskio komentaro. „Teisės ir teisingumo” vadovybės kvietimu LLRA pirmininkas naktį iš sekmadienį į pirmadienį buvo partijos centriniame rinkimų štabe Varšuvoje. LLRA lyderio paprašėme pakomentuoti preliminarius rinkimų rezultatus ir atmosferą štabe paskelbus juos.

„Čia, „Teisės ir teisingumo” centriniame rinkimų štabe, esančiame Naugarduko gatvėje Varšuvoje, vyrauja pakili nuotaika, yra partijos lyderiai: pirmininkas Jarosław Kaczyński, kandidatė į premjeres Beata Szydło, EP nariai, parlamentarai, senatoriai, kiti politikos pasaulyje gerai žinomi asmenys. Žiniasklaidos – tiek šalies, tiek užsienio, susidomėjimas yra didelis. Kai kurios Lietuvos žiniasklaidos priemonės čia, Varšuvoje, jau prašė komentaro, visų pirma teiravosi apie būsimus Lenkijos ir Lietuvos santykius”, – pareiškė V. Tomaševski.

Lenkų rinkimų akcijos lyderis nurodė besidžiaugiąs tuo, kad Lenkijoje laimėjo patriotiškai nusiteikusios politinės jėgos.

„Visų pirma džiaugiamės, kad Lenkijos žmonės patikėjo patriotiškai nusiteikusiomis politinėmis jėgomis. Patriotizmo ir lenkiškumo reikšmę labai gerai supranta Lietuvos lenkai, nes kiekvieną dieną kovoja už gimtąją kalbą, savo mokyklas – dažnai gresiant didelėms baudoms. Mums labai džiugu, kad patriotizmui Lenkijoje yra dabar palankus metas ir kad šalyje triuškinantį pralaimėjimą patyrė antipatriotinės, antikrikščioniškos jėgos ir Lenkijos parlamente nebebus palikotų ir grodzkių. Tai yra labai geras signalas, nes, kaip sakė iš mūsų regiono kilęs dainius Adomas Mickevičius, „Tik po kryžiumi, tik po šiuo ženklu Lenkija yra Lenkija, o lenkas yra lenkas”, – paprašytas komentaro atsakė V. Tomaševski.

LLRA pirmininkas nurodė esąs įsitikinęs, kad Lenkija ir toliau rems užsienyje gyvenančius lenkus, taip pat, be abejo, ir lenkų bendruomenę Lietuvoje.

„Kalbant apie Lenkijos ir Lietuvos santykių ateitį ir naująją politiką dėl užsienyje gyvenančių lenkų, manau, kad šiuo klausimu itin svarbus yra visų politinių jėgų konsensusas. Šis susitarimas labai aiškiai buvo parodytas Lenkijos Seimui rugsėjį priėmus rezoliuciją dėl lenkų švietimo Lietuvoje. Visos politinės jėgos Lenkijoje parėmė rezoliuciją ir išreiškė palaikymą Lietuvos lenkams. Lenkai, išsibarstę po visą pasaulį, taip pat lenkų bendruomenė Lietuvoje, tikisi tolesnio palaikymo ir jų teisėtų teisių apsaugos. Taip ir bus – nepaisant visų mūsų priešininkų”, – pabrėžė V. Tomaševski.

LLRA lyderis, kuris, kaip sako pats, yra optimistas, Lenkijos ateitį linkęs vertinti optimistiškai.

„Man teko garbė Vilniaus krašto lenkų vardu pasveikinti „Teisės ir teisingumo” vadovybę – pirmininką Jarosławą Kaczyńskį, kandidatę į premjeres Beatą Szydło, daug kitų žinomų PiS veikėjų, taip pat kitas partijas su pergale rinkimuose ar pasiekus gerus rezultatus ir pelnus tokį didelį Lenkijos žmonių pasitikėjimą. Tikime, kad Lenkijos stiprybės šaltiniai ir toliau bus Krikščioniškasis Tikėjimas ir patriotizmas”, – reziumavo V. Tomaševski.

www.L24.lt

2015-10-26

Invalid Displayed Gallery