Navigate / search

Valdemar Tomaševski: Piliečiai yra apgaudinėjami. Negalime tylėti

Šiandien prie Vyriausybės rūmų buvo surengta protesto akcija „Prieš neteisingą politiką socialinėje ir švietimo srityse”. Mitinguojančius remianti Lietuvos lenkų rinkimų akcija surengė Seime spaudos konferenciją.
Kaip pareiškė LLRA frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė, tuo metu, kai Lietuvos dirbančiųjų padėtis vis labiau blogėja, šalies Vyriausybė nesiima jokių veiksmų padėčiai pagerinti. Pasak R. Tamašunienės, valdžia, užuot sprendusi realias dirbančiųjų problemas, kuria vis naujas problemas. „Vakar Seime buvo prastumtas naujas socialinis modelis, kuris buvo pateiktas Seimui nesuderinus su Trišale taryba ir neatsižvelgus į visus punktus, kurie buvo suderėti Trišalėje taryboje. Šis dokumentas dar labiau riboja darbuotojų teises”, – pareiškė parlamentarė.

Seimo narė pridūrė, kad LLRA frakcijos Seime nariai, neleisdami sau pamiršti apie savo įsipareigojimus rinkėjams ir negalėdami pasyviai stebėti vis labiau blogėjančią Lietuvos piliečių socialinę padėtį, parengė ir užregistravo Seime keletą rezoliucijų, kurios susilaukė kitų Seimo narių palaikymo.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija LR Seime užregistravo dviejų rezoliucijų projektus, kuriais siekia padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų bei viešojo sektoriaus įstaigų ir organizacijų darbuotojų, nepriskiriamų valstybės tarnautojų kategorijai, atlyginimus.

Palaikymą šiandienos mitingui išreiškė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija. Vilniaus rajono švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkė Svetlana Juodelienė konferencijoje pareiškė, kad organizacija remia piketuojančių žmonių reikalavimus, dėl, be kitų, švietimo darbuotojų darbo stabilumo užtikrinimo, socialinių garantijų, tinkamo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų finansavimo, tinkamo atlyginimo už darbą.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski pareiškė, kad vakarykštis balsavimas Seime įrodė, kad mūsų šalies piliečiai neturi atramos parlamente. „Tai buvo gėdingas balsavimas”, – konstatavo LLRA lyderis.

„Naujasis Darbo kodeksas radikaliai apriboja darbuotojų teises. Mūsų šalies dirbantieji šiuo metu gauna mažiausius atlyginimus Europoje, turi mažiausias socialines garantijas. Blogesnė yra tik bulgarų situacija. Tuo tarpu Vyriausybė nieko nedaro siekdama pagerinti situaciją, o netgi ją blogina”, – nuogąstavo politikas.

„Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vyriausioji taryba priėmė sprendimą palaikyti mitinguosiančius. Nematome kitos išeities: Seime trūksta geros valios, o Vyriausybė nevykdo savo programos. Piliečiai yra apgaudinėjami”, – pabrėžė LLRA lyderis.

Šiandieninę protesto akciją europarlamentaras pavadino „naujos kokybės mitingu”, nes dėl savo teisių petys petin kovos tiek tautinių mažumų atstovai, tiek profesinės sąjungos.

„Jei parlamente nėra norinčių ginti piliečių teises, vienybė yra būtina. Neatmestina galimybė, kad mitingų tik daugės ir jie bus dar gausesni, nes darbuotojai nemato kito kelio, kaip galėtų apginti savo teises”, – vertindamas dabartinę situaciją šalyje ir piliečių nuotaikas, prognozuoja V. Tomaševski.

www.L24.lt

2015-10-16