Navigate / search

Viktor Orban padėkojo Valdemarui Tomaševskiui

Šių metų rugsėjo 12 dieną Europos Parlamentas balsavo už Europos Sąjungos sutarties 7 straipsnio taikymo Vengrijai. Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski, vienintelis Lietuvos atstovas, balsavo už paramą Vengrijai – tai buvo labai pozityviai įvertinta daugumos šios šalies gyventojų. Laišką su padėkos žodžiais europarlamentarui Valdemarui Tomaševskiui atsiuntė Viktor Orban.
 
Savo laiške Vengrijos premjeras padėkojo Valdemarui Tomaševskiui už paramą balsuojant dėl ataskaitos Europos Parlamente rugsėjo 12 dieną, susijusios su padėtimi Vengrijoje.

„Manau, kad ši ataskaita – tai verdiktas, nukreiptas į Vengriją bei į Vengrijos gyventojus. Ji yra paremta politinėmis insinuacijomis ir faktinėmis klaidomis, tuo pačiu įveda dvigubus standartus bei kvestionuoja Europos Parlamento ir apskritai Europos institucijų patikimumą bei sąžiningumą“, – rašė savo laiške Viktor Orban.

Vengrijos premjeras taip pat pridūrė: „Vertinu paramą, kurią balsavimo dėl tautinio suverenumo ir solidarumo metu suteikė Valdemar Tomaševski.“

V. Orban patikino, kad: „Nepaisant niekšiškų proemigrantiškų jėgų atakų, nepasiduosime spaudimui. Ir toliau vykdysime savo europietiškas pareigas bei ginsime Europos ir Vengrijos sienas mūsų piliečių labui“.

Pateikiame Viktoro Orbano laišką Valdemarui Tomaševskiui:

Gerbiamas Europos Parlamento nary,

Noriu išreikšti padėką už Jūsų paramą balsuojant dėl ataskaitos Europos Parlamente rugsėjo 12 dieną, susijusios su padėtimi Vengrijoje.

Manau, kad ši ataskaita – tai verdiktas, nukreiptas į Vengriją bei į Vengrijos gyventojus. Ji yra paremta politinėmis insinuacijomis ir faktinėmis klaidomis, tuo pačiu įveda dvigubus standartus bei kvestionuoja Europos Parlamento ir apskritai Europos institucijų patikimumą bei sąžiningumą.

Vertinu paramą, kurią suteikėte balsavimo dėl tautinio suverenumo ir solidarumo metu. Patikinu jus, kad nepaisant niekšiškų proemigrantiškų jėgų atakų, nepasiduosime spaudimui.  Ir toliau vykdysime savo europietiškas pareigas bei ginsime Europos ir Vengrijos sienas mūsų piliečių labui.

Linkiu Jums daug sveikatos ir sėkmės vykdant Jūsų svarbias užduotis.

Pagarbiai,
Viktor Orban

Dėl Europos Sąjungos sutarties 7 straipsnio taikymo Vengrijai „už“ balsavo 448 Europos Parlamento nariai, „prieš“  buvo 197, susilaikė 48 europarlamentarai. Tam, kad įsigaliotų sprendimas, reikėjo 2/3 parlamentarų balsų. Tačiau Europos Parlamentas priėmė kontraversišką sprendimą neatsižvelgti į susilaikiusiųjų balsus, vertinant balsavimo rezultatus.

Vengrijos vyriausybės nuomone, toks Europos Parlamento sprendimas buvo priimtas pasinaudojus apgaule ir yra nesuderinamas su europietiškuose traktatuose įtvirtintomis normomis.

Valdemar Tomaševski pakomentavo Europos Parlamento sprendimą: „Tikrai įvyko manipuliacija, kadangi iki šiol buvo atsižvelgiama į susilaikiusiuosius nuo balsavimo. Tačiau ši manipuliacija liudija, kad tam tikros jėgos bando riboti šalių narių – Vengrijos ir kitų – teises. Daugiausia tai yra liberalios jėgos, remiančios gender ideologiją, uždegančios žalią šviesą masiniam emigrantų antplūdžiui, kvestionuojančios krikščioniškąsias Europos šaknis. Taigi politinės jėgos, pasisakančios už suverenių tautinių valstybių Europą, puoselėjančios krikščioniškąsias vertybes, turi vienytis.“

2018-10-28