Navigate / search

Apklausa: didėja LLRA-KŠS palaikymas

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidžia: jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausią sekmadienį, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) galėtų tikėtis 6 proc. šalies gyventojų balsų. Toks rezultatas yra beveik 1 procentiniu punktu didesnis nei buvo prieš mėnesį.
 
Sąrašo viršuje esančios partijos išlaikė savo pozicijas, palyginus su ankstesniu mėnesiu, rodo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos rezultatai.

Sąrašo lyderiai yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, turintys 25,5 proc. gyventojų palaikymą, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą. Antroje vietoje, su 24,3 proc. palaikymu – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, trečioje vietoje – partija „Tvarka ir teisingumas“, turinti 9,6 proc. rėmėjų.

LLRA-KŠS turi 6,0 proc. palaikymą. Gyventojų palaikymas šiai politinei jėgai padidėjo 0,9 proc., palyginus su praėjusio mėnesio rezultatais.

Reikia pažymėti, kad LLRA-KŠS yra tarp trijų partijų, kurios per paskutinį mėnesį sulaukė didžiausio gyventojų palaikymo (po „valstiečių žaliųjų“ ir konservatorių, kurių populiarumas išaugo atitinkamai 2,5 proc. ir 2,1 proc.). Liberalų sąjūdis sulaukė 0,7 proc. palaikymo padidėjimo.

Net penkių partijų populiarumas sumažėjo: Lietuvos centro partijos (1,5 proc.), „Tvarkos ir teisingumo“ (0,8 proc.), Lietuvos socialdemokratų partijos (0,4 proc.), Darbo partijos (0,2 proc.), Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (0,1 proc.).

24,8 proc. apklaustųjų nurodė nedalyvausiantys rinkimuose arba pareiškė, kad yra neapsisprendę, už ką balsuotų.

Apklausą rugsėjo 19-26 d. atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. 

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partijos  
Rugsėjis 2018 Rugpjūtis 2018
1.  Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 25,5 proc. 23,6 proc.
2.  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 24,3 proc. 21,9 proc.
3.  Partija „Tvarka ir teisingumas“ 9,6 proc. 11,1 proc.
4.  Lietuvos socialdemokratų partija 7,2 proc. 8,0 proc.
5. Darbo partija 6,2 proc. 6,8 proc.
6.  Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 6,0 proc. 5,1 proc.
7.  Liberalų sąjūdis 6,0 proc. 5,3 proc.
8.  Socialdemokratų darbo partija 5,9 proc. 6,2 proc.
9.  Centro partija 4,0 proc. 6,2 proc.
10.  Kita partija 5,3 proc. 5,8 proc.
   Balsų skaičius 100 proc. 100 proc. 

2018-10-10