Navigate / search

Lietuvos švietimo profsąjungos remia spalio 16 d. protesto akciją

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija išreiškė paramą spalio 16 dieną rengiamam mitingui, skirtam atkreipti dėmesį į neteisingą socialinę ir švietimo politiką Lietuvoje.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacija pritaria spalio 16 d. organizuojamos protesto akcijos „Prieš neteisingą politiką socialinėje ir švietimo srityje“ organizatorių iškeltoms problemoms švietimo srityje ir socialinėje srityje dėl naujo socialinio modelio netobulumo ir solidarizuojasi su šios protesto akcijos rengėjais ir dalyviais.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijai priklauso Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga ir Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Primename, kad spalio 16 dieną Vilniaus miesto savivaldybė leido surengti mitingą, skirtą atkreipti dėmesį į neteisingą socialinę ir švietimo politiką Lietuvoje. Protesto akcija vyks prie LR Vyriausybės rūmų. Joje ketina dalyvauti apie 2000 asmenų. Apie pusantros valandos truksianti protesto akcija prasidės 15.30 val.

Mokinių tėvams, mokiniams, mokytojams didelį nerimą kelia faktas, kad per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje uždaryta keli šimtai mokyklų, mokytojai praranda darbą, o jų darbas tampa vis mažiau prestižinis, vis mažiau vertinamas. Vaikų darželių darbuotojų socialinė padėtis yra išvis katastrofiška.

Pasak protesto akcijos organizatorių didelis nerimas dėl nepakankamų socialinių garantijų ir darbo santykių liberalizavimo jaučiamas ir kitose srityse: kultūros, socialinės apsaugos. Vyriausybės parengtą naująjį Darbo kodeksą darbuotojai vertina kaip dar vieną jų socialinių garantijų apribojimą, o tai kertasi tiek su rinkiminiais pažadais, tiek su Vyriausybės programa. Socialinis modelis yra nesuderintas su visomis suinteresuotomis pusėmis, nepakankamai išdiskutuotas. Galų gale Vyriausybė nevykdo savo pažadų ne tik socialinės apsaugos ir švietimo srityse, bet ir neužtikrina teisių tautinėms mažumoms. Vyriausybė ir Seimas nepadarė nieko vykdant Vyriausybės programą, kuri, svarbu pabrėžti, turi įstatymo galią.

Dėl nurodytų priežasčių darbo kolektyvų, profesinių sąjungų atstovai, švietimo, kultūros, socialinės apsaugos darbuotojai, taip pat tautinių mažumų mokyklų ir mokyklų lietuvių mokomąja kalba mokinių tėvai rengia protesto akciją, pavadintą „Prieš neteisingą politiką socialinėje ir švietimo srityse“. Mitingas rengiamas spalio 16 dieną, penktadienį, prie LR Vyriausybės rūmų, Gedimino pr. 11, Vilnius.

www.L24.lt

2015-10-14