Navigate / search

Vis auga LLRA populiarumo reitingai

Lietuvos lenkų bendruomenė nuolat auga ir tampa vis įtakingesnė. LLRA pirmininkas Valdemar Tomaševski pateko į Lietuvos įtakingiausių politikų sąrašą, o partijos populiarumas taip pat didėja.
Portalo „Delfi“ užsakymu  atlikto bendrovės „Spinter tyrimai“ rezultatai rodo, kad šių metų rugpjūtį parama Lietuvos lenkų rinkimų akcijai siekė 4,2 proc.

Pagal paskelbtus naujausius visuomenės nuomonės apklausos rezultatus, per mėnesį Rinkimų akcijos populiarumas padidėjo nuo 4,2 proc. šių metų rugpjūtį iki 4,3 proc. š.m. rugsėjį.

Kai LLRA išgyvena populiarumo šuolį, kai kurios Lietuvos didžiausios partijos praranda rėmėjus. Pavyzdžiui, liberalai žymi 2.7 proc. nuosmukį, Tvarka ir teisingumas – 0,6 proc., Darbo partija – 0,2 proc., Žaliųjų pozicija reitinge nepasikeitė.

Lietuvos tyrimai paprastai beveik tris kartus sumažina tikruosius LLRA rezultatus. Taip yra dėl tyrimų regionuose savitumo ir juos užsakančių asmenų ir subjektų nusiteikimo.

Tyrimuose prognozuojami LLRA ir jos lyderio Valdemaro Tomaševskio rinkimų rezultatai yra neadekvatūs. Pavyzdžiui, prieš pastaruosius 2014 m. prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą, o europarlamentaras gavo 8,4 proc. balsų.

2014 metais LLRA buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų, vadinasi, keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Panašiai 2011 metais „Baltijos tyrimai“ skelbė, kad LLRA gaus 2 procentų rinkėjų paramą, o politinė partija džiaugėsi 7 proc. parama.

Jei mes priimtume kitose šalyse naudojamus partijų populiarumo nustatymo metodus, kaip pavyzdžiui, Lenkijoje, kai neatsižvelgiama į neketinančių dalyvauti rinkimuose ir neapsisprendusių respondentų nuošimtį, tada parama LLRA būtų keliais procentiniais punktais didesnė, nors ir taip sumažinta, nes iš tiesų Lietuvos lenkų rinkimų akcija turi dvejų skaitmenų lygio paramą 10-12 proc. ribose.

Tyrimas buvo atliekamas š.m. rugsėjo 18-26 dienomis. Jo metu apklausta 1005 gyventojų, kurių amžius 18-75 metai.

www.L24.lt

2015-10-08