Navigate / search

Valdemar Tomaševski raginamas kandidatuoti prezidento rinkimuose

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis, europarlamentaras Valdemar Tomaševski LRT.lt patvirtino svarstantis galimybę 2019 m. dalyvauti prezidento rinkimuose. 
Atitinkami pasiūlymai nuskambėjo ir gausių susitikimų su rinkėjais šių metų pavasarį metu, taip pat iš LLRA-KŠS bendražygių.

„Svarstau tokią galimybę, nes yra toks pasiūlymas, raginimai. Tuo labiau, kad tai nėra kažkokia naujovė ir mūsų partijai, ir man asmeniškai. Aš jau du kartus dalyvavau prezidento rinkimuose ir rezultatai buvo neblogi“, – penktadienį LRT.lt sakė V. Tomaševski.

Valdemar Tomaševski 2009 m. prezidento rinkimuose surinko 4,7 proc. rinkėjų balsų šalies mastu, vienareikšmiškai laimėjo rinkimus Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose surinkęs absoliučią balsų daugumą, Vilniuje užėmė aukštą 2 vietą.

2014 metais politikas ne tik laimėjo Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose bei Visagine surinkdamas atitinkamai 70 proc., 53 proc. ir 54 proc. balsų. Europarlamentaras surinko net 8,4 proc. rinkėjų balsų šalies mastu bei užėmė pirmą vietą keliasdešimtyje apylinkių Vilniuje, Trakų, Švenčionių, Širvintų, Ignalinos ir Zarasų rajonuose.

Pasak V. Tomaševskio, praėjusių rinkimų rezultatai nuteikia optimistiškai.

LLRA-KŠS pirmininkas tvirtino, kad kol kas partija nėra formaliai diskutavusi apie pasirengimą prezidento rinkimams, taigi ir atsakyti į klausimą, ar partija turės savo kandidatą, ar rems kitą kandidatą, negalėjo. Vis dėlto pats V. Tomaševski neslepia, kad apie savo sprendimą, ar dalyvaus prezidento rinkimuose, žada pranešti po kelių mėnesių.

„Yra tam tikras laikas apsvarstyti ir po kelių mėnesių sprendimas bus priimtas“, – teigė V. Tomaševski.

Apie jau pasiskelbusius arba numanomus kandidatus į prezidentus europarlamentaras kalbėjo atsargiai. Pasak V. Tomaševskio, svarbiausia, kad pačios rinkimų kampanijos metu kandidatai elgtųsi solidžiai.

„Nenorėčiau vertinti kandidatų, tai būtų neetiška. Aš manau, kad visi kandidatai yra stiprūs, pats pasiryžimas kandidatuoti yra didelis iššūkis, tai yra nelengvas darbas. Aš gerai vertinu visus kandidatus, kurie turi savo pasiūlymų, kurie nori pakeisti mūsų situaciją ten, kur reikia keisti. Manau, kad rinkimų kampanija bus pakankamai įdomi, svarbiausia, kad ji būtų etiška“, – kalbėjo V. Tomaševski.

LRT.lt kalbinti V. Tomaševskio bendražygiai tvirtino, kad partijos lyderis būtų geriausias kandidatas į prezidentus, tad neslėpė raginantys jį dalyvauti rinkimuose.

„Pirmininkas jau dalyvavo prezidento rinkimuose, geri rezultatai Vilniaus krašte buvo. Tikrai jis bus teikiamas skyrių kandidatu“, – teigė LLRA-KŠS frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė.

Panašiai kalbėjo ir LLRA-KŠS frakcijos narys, buvęs parlamento pirmininko pavaduotojas Jaroslav Narkevič. Anot jo, V. Tomaševski būtų geriausias partijos kandidatas į prezidentus.

„Kiekviena partija stengiasi atrasti savo geriausią kandidatą ir, be abejo, mes irgi tai darysime. Mūsų lyderis yra geriausias kandidatas, čia faktas, tai nėra paslaptis“, – LRT.lt sakė J. Narkevič.

Prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės 12 dieną. Potencialus antrasis turas – 2019 metų gegužės 26 dieną.

2018-09-07