Navigate / search

Stabili LLRA populiarumo pozicija

Pagal naujausią bendrovės „Spinter tyrimai” atliktą apklausą ir portale „Delfi” paskelbtus rezultatus, rugpjūtį Lietuvos lenkų rinkimų akcijos populiarumas siekė 4,2 proc.
Apklausos Lietuvoje paprastai realiai neatspindi tikrųjų partijų rezultatų, nes jie būna keliskart sumažinami. Taip yra dėl apklausų specifikos regionuose, konkrečių asmenų ir įstaigų, užsakančių apklausas, nusistatymo.

Apklausas atliekančios bendrovės dažnai netiksliai prognozuoja LLRA ir jos pirmininko Valdemaro Tomaševskio palaikymo rezultatus.

Pavyzdžiui, prieš paskutiniuosius Prezidento rinkimus 2014 metais, nuomonių tyrimus atliekančios bendrovės nurodė vos 1,1 proc. Valdemaro Tomaševskio populiarumą, tačiau šis rinkimuose susilaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA buvo prognozuojamas tik 2 procentų palaikymas, tuo tarpu už šią politinę jėgą balsavo 8 proc. rinkėjų, t.y. keturis kartus daugiau nei buvo prognozuota.

Panašiai 2011 metais „Baltijos tyrimai” pranašavo LLRA 2 proc. rinkėjų palaikymą, tuo tarpu Lietuvos lenkų rinkimų akcija džiaugėsi 7 procentų palaikymu.

Jeigu būtų skaičiuojama pagal partijų populiarumo nustatymo metodą, naudojamą kitose šalyse, pavyzdžiui, Lenkijoje, kai nėra atsižvelgiama į neketinančių dalyvauti rinkimuose nuošimtį ir neapsisprendusių respondentų metodą, LLRA populiarumas būtų didesnis keliais procentiniais punktais. Atsižvelgiant į tai, reikia manyti, kad dabar LLRA populiarumas iš tiesų siekia dviženklį skaičių.

Tyrimas buvo atliktas rugsėjo 22-31 dienomis. Tyrimo metu buvo apklausta 1013 asmenų 18-75 metų amžiaus grupėje.

www.L24.lt

2015-08-28