Navigate / search

Vokiečių tautinė mažuma gina lenkų mokyklas Lietuvoje

Vokiečių tautinė mažuma Lenkijoje pareiškė, kad solidarizuojasi ir remia už lenkiškų mokyklų išlikimą kovojančią Lietuvos lenkų tautinę mažumą.
„Su nerimu stebime lenkų tautinės mažumos švietimo padėtį Lietuvoje ir pareiškiame, kad solidarizuojamės ir reiškiame paramą Lietuvos lenkų tautinei mažumai, kuri, gindama savo teises, buvo priversta griebtis tokių drastiškų priemonių, kaip streikas“, – rašoma Vokiečių visuomeninių ir kultūrinių draugijų Lenkijoje sąjungos valdybos pranešime.

„Esame labai susirūpinę ir raginame Lietuvos vyriausybę ir Lietuvos lenkų sąjungos atstovus dėti pastangas ir pabandyti suprasti vienas kito argumentus ir taip sureguliuoti tautinių mažumų švietimo funkcionavimo principus, kad šis turtas būtų išsaugotas be menkiausios žalos – net tuo atveju, jei būtina atlikti tam tikrus pokyčius“, – rašoma pranešime.

Pareiškimo autoriai reiškia susirūpinimą dėl Lietuvos valdžios veiksmų dėl Lietuvos lenkų ir kitų tautinių mažumų mokyklų, teigia, kad Lietuvos valdžios neveikimas ar veiksmų neefektyvumas buvo mokyklinio streiko priežastis.

„Palaikome Lietuvos lenkų tautinę mažumą ir solidarizuojamės su ja. Raginame Lietuvos valdžią peržiūrėti planuojamus švietimą reglamentuojančių dokumentų pakeitimus bei normalizuoti Lietuvos valstybės ir Lietuvos lenkų tautinės mažumos santykius“, – ragina Vokiečių visuomeninių ir kultūrinių draugijų Lenkijoje sąjungos valdyba.

www.L24.lt

2015-09-25