Navigate / search

Apklausos rezultatai: didėja LLRA-KŠS palaikymas

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rezultatai rodo, kad, jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausią sekmadienį, už Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) balsuotų 6,3 proc. šalies gyventojų. Apklausa atskleidžia naują svarbų faktą – balandį, lyginant su kovu, ši politinė jėga padidino savo rėmėjų gretas. 
Apklausą DELFI užsakymu balandžio 17-26 dienomis atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Taip pat kaip ir prieš mėnesį, didžiausiu Lietuvos gyventojų palaikymu šiuo metu džiaugiasi konservatoriai (24,1 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (21,2 proc.) bei partija „Tvarka ir teisingumas“ (10,7 proc.), neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą.

Už LLRA-KŠS balsuotų 6,3 proc. šalies gyventojų. Per paskutinį mėnesį pasitikėjimas šia politine jėga išaugo 0,7 procento.

Net 28,2 proc. apklaustųjų nurodė nedalyvausiantys rinkimuose arba pareiškė, kad yra neapsisprendę, už ką balsuotų.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partijos  
balandis, 2018 m.
kovas, 2018 m.
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 10,7 proc. 25,8 proc.
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 21,1 proc. 23,5 proc.
3. Partija „Tvarka ir teisingumas“ 10,7 proc. 10,4 proc.
4. Liberalų sąjūdis 9,7 proc. 8,0 proc.
5. Lietuvos socialdemokratų partija 7,2 proc. 9,0 proc.
6. Socialdemokratų darbo partija 6,4 proc. 5,1 proc.
7. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 6,3 proc. 5,6 proc.
8. Centro partija 4,2 proc. 4,6 proc.
9. Kita partija 10,2 proc. 8,0 proc.
   Balsų skaičius 100 proc. 100 proc.

2018-05-16