Navigate / search

LLRA frakcija nepalaiko socialinio modelio, nukreipto prieš dirbantį žmogų

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Seimo frakcija rugsėjo 10-ąją su protestuojančiomis profesinėmis sąjungomis dalyvavo mitinge prie Seimo, kur tvirtai išreiškė savo nuoseklią poziciją dėl naujojo socialinio modelio projekto.
LLRA frakcijos nariai dar pavasario sesijoje su profesinių sąjungų atstovais ir vadovais organizavo susitikimą, kurio metu diskutavo apie naujai pateiktą socialinį modelį bei aptarė problemas, kylančias dėl socialinių garantijų mažinimo dirbantiesiems.

Paprašyta pasisakyti mitingo dalyvių, LLRA frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė atsakingai pareiškė, kad LLRA frakcija nepritars esamam socialinio modelio projektui, kadangi jis yra nepakankamai išdiskutuotas LR Trišalėje taryboje ir nesuderintas su visomis suinteresuotomis pusėmis.

„LLRA negali pritarti įstatymo projektams, susijusiems su darbo santykių reguliavimu ir nukreiptais prieš dirbančiuosius. Profesinių sąjungų atstovų reikalavimai nėra perdėti, kaip tik jų pasiūlymai yra racionalūs, atsižvelgiantys tiek į darbdavio, tiek į dirbančiųjų teises ir interesus“, – kalbėjo Rita Tamašunienė.

Valdantieji siūlo socialinio modelio pateikimui pritarti „užsimerkus“, o neva vėliau komitetuose atsižvelgti į profesinių sąjungų reikalavimus ir į derybose sutartus punktus. Tačiau tai – labai nerimtas pasirinkimas. Vyriausybė lyg ir sugalvojo reformą, bet numetė „žalią produktą“ Seimui ir primygtinai ragina balsuoti už pateikimą. Mūsų įsitikinimu, šis projektas turi grįžti į LR Trišalę tarybą ir pereiti viešą svarstymą su visuomene.

LLRA Seimo frakcijos nariai išreiškė palaikymą mitingo dalyviams ir tvirtai pasisakė nepritarsiantys tokiam socialinio modelio projektui, kuris lems daug neigiamų pokyčių: didins socialinę įtampą ir atskirtį visuomenėje, skatins emigraciją, kurs nestabilias ir mažai apmokamas darbo vietas.

www.L24.lt

2015-09-11