Navigate / search

Apklausos rezultatai: LLRA-KŠS sustiprino savo poziciją

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidžia – jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausią sekmadienį, už Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą balsuotų 5,6 proc. šalies gyventojų. Per pastarąjį mėnesį augo rinkėjų pasitikėjimas LLRA-KŠS. 
Apklausą kovo 21-29 dienomis „Delfi“ užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. 

Taip pat kaip ir prieš mėnesį, didžiausiu Lietuvos gyventojų palaikymu šiuo metu džiaugiasi konservatoriai (25,8 proc.) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (23,5 proc.), neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą.

Lyginant su vasario mėnesiu, socialdemokratai sulaukė vos (9,0 proc.) palaikymo ir nusileido „Tvarkai ir teisingumui“,  gavusiems 10,4 proc. paramą, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą.

Už LLRA-KŠS balsuotų 5,6 proc. šalies gyventojų. Per paskutinį mėnesį pasitikėjimas šia politine jėga išaugo 0,5 procento. 

Net 27,9 proc. apklaustųjų nurodė nedalyvausiantys rinkimuose arba pareiškė, kad yra neapsisprendę, už ką balsuotų.

Tyrime dalyvavo 1009 respondentai nuo 18 iki 75 metų.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partijos  
kovas2018 vasaris2018
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 25,8 proc. 24,5 proc.
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga 23,5 proc. 21,9 proc.
3. Partija „Tvarka ir teisingumas“ 10,4 proc. 10,9 proc.
4. Lietuvos socialdemokratų partija 9,0 proc. 11,6 proc.
5. Liberalų sąjūdis 8,0 proc. 7,2 proc.
6. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga 5,6 proc. 5,1 proc.
7. Socialdemokratų darbo partija 5,1proc.
8. Centro partija 4,6 proc. 6,7 proc.
9. Kita partija 8,0 proc. 12,1 proc.
   Balsų skaičius 100 proc. 100 proc.

2018-04-12