Navigate / search

Jau surinkta daugiau nei 12 tūkst. parašų! LLRA-KŠS lyderis dėkoja visiems

Lietuvoje baigiasi sėkminga parašų rinkimo akcija, kuria siekiama užtikrinti autochtoninių  gyventojų teisių visumą Europos Sąjungoje. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas, Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski padėkojo visiems, kurie pasirašė peticiją.

Kol pagrindinę informaciją apie parašų rinkimą skleidė nevyriausybinės organizacijos, veiklos rezultatai, deja, buvo nereikšmingi. Per vienerius metus jie surinko vos 140 parašų. Dėl to iškilo grėsmė minėtos iniciatyvos žlugimui Lietuvoje, kadangi mūsų šalyje minimali riba – 8250 parašų. Tuomet veiksmų ėmėsi Lietuvos lenkų sąjungos struktūros. Su prašymu pasirašyti peticiją į Vilniaus krašto gyventojus kreipėsi europarlamentaras Valdemar Tomaševski. Tik po to surinktų parašų skaičius staiga padidėjo.

Pasak parašų rinkimo iniciatyvos koordinatorės Renatos Sobieskos, vos per dešimt dienų surinkta virš 12,5 tūkstančio parašų: iš jų apie 7500 gauta internetu ir daugiau kaip 5000 – popierine forma.

Taigi Lietuvos lenkų sąjungos dėka ši svarbi Europos iniciatyva buvo išgelbėta, o parašų skaičius stipriai viršijo Lietuvai būtiną surinkti normą. Itin didelio parašų skaičiaus (net 12500) surinkimas per tokį trumpą laiką patvirtino aukštą Lietuvos lenkų sąjungos organizacinį efektyvumą. Dėl to visa kampanija buvo sėkminga.

Europarlamentaras Valdemar Tomaševski padėkojo visiems, kurie per mažiau nei dvi savaites savo atsidavimo dėka, dirbdami dėl idėjos, pasirašė peticiją. Valdemar Tomaševski išreiškė dėkingumą šimtams žmonių, aktyviems patriotams, padėjusiems renkant parašus.

„Minority SafePack Initiative“ iniciatyva yra pasiūlymai dėl veiksmų, kuriais siekiama garantuoti apsaugą tautinėms ir kalbinėms mažumoms, taip pat užtikrinti įvairius teisės aktus ES, leidžiančius remti tautinių mažumų teises, teisę į kalbą bei kultūros apsaugą. Pagrindinius iniciatyvos tikslus galima apibrėžti taip: tautinių mažumų saugumas, teisinis reguliavimas, susijęs su mažumomis, ypač – mažumos kalbos vartojimo valstybinėse ir savivaldybės institucijose, balsavimo biuleteniuose, ant informacinių užrašų ir viešajame gyvenime – užtikrinimas.

2018-03-26