Navigate / search

Apklausos rezultatai: LLRA-KŠS palaikymo augimas

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) turi vis daugiau šalininkų. Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rezultatai rodo, kad, jei rinkimai į Seimą vyktų artimiausią sekmadienį, už LLRA-KŠS balsuotų 5,4 proc. šalies gyventojų. 
Apklausą vasario 9-18 dienomis „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Vilmorus“.

Naujausios apklausos rezultatai atskleidžia, kad, Seimo rinkimams įvykus artimiausią savaitę, į parlamentą, be LLRA-KŠS, patektų Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratų partija, partija „Tvarka ir teisingumas“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

Taip pat kaip ir prieš mėnesį, didžiausiu Lietuvos gyventojų palaikymu šiuo metu džiaugiasi konservatoriai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei socialdemokratai.

Per mėnesį labiausiai nukrito „Tvarkos ir teisingumo“ (nuo 13,6 proc. iki 11,2 proc.) ir konservatorių (nuo 29,2 proc. iki 26,9 proc.) palaikymas, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą.

Net 37,5 proc. apklaustųjų nurodė nedalyvausiantys rinkimuose arba pareiškė, kad yra neapsisprendę, už ką balsuotų.

Apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažnai sumažina tikruosius LLRA-KŠS populiarumą atspindinčius rezultatus. Taip yra dėl ypatumų atliekant tyrimus regionuose bei tam tikro asmenų bei įstaigų, užsakančių tyrimus, nusistatymo.

Paskutiniuose rinkimuose į Seimą LLRA-KŠS sulaukė 5,8 proc. rinkėjų palaikymo, nors apklausas atliekančios bendrovės prognozavo vos 3-4 proc. palaikymą.

Prieš 2014 metais vykusius prezidento rinkimus apklausos prognozavo 1,1 proc. paramą Valdemarui Tomaševskiui, tačiau LLRA-KŠS pirmininkas sulaukė 8,4 proc. rinkėjų palaikymo.

2014 metais LLRA-KŠS buvo prognozuota tik 2 proc. parama, o partija gavo 8 proc. balsų – keturiskart daugiau nei rodė prognozės.

Milžiniška praraja skiria visuomenės apklausų skelbiamą paramą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai nuo realaus rinkėjų palaikymo ir savivaldos rinkimuose.

Atsižvelgiant į tai, kad apklausas atliekančios bendrovės Lietuvoje dažniausiai sumažina tikruosius LLRA-KŠS rezultatus bei nepamirštant stabiliai augančio rinkėjų palaikymo, akivaizdu, kad yra kur kas daugiau, nei nurodo skaičiai, partiją remiančių, palaikančių ir ja tikinčių žmonių.

Apklausos rezultatai, neatsižvelgus į tą rinkėjų dalį, kuri neketina balsuoti, ar nežino, už ką atiduotų savo balsą:

Nr.  Partijos  
2018 m. vasaris
2018. sausis
1. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai 26,9 proc. 29,2 proc.
2. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga  21,6 proc. 22,8 proc.
3. Lietuvos socialdemokratų partija 12,2 proc. 13,8 proc.
4. Partija „Tvarka ir teisingumas“ 11,2 proc. 13,6 proc.
5. Liberalų sąjūdis 8,5 proc. 6,6 proc.
6. Darbo partija 6,9 proc. 4,4 proc.
7. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga  5,4 proc. 3,8 proc.
8. Lietuvos centro partija 4,1 proc. 3,1 proc.
9. Kitos partijos 3,2 proc. 2,7 proc.
10. Balsų skaičius 100 proc. 100 proc.

2018-02-26