Navigate / search

LLRA-KŠS pasiūlymas: šeimos darželiai – galimybė tėvams derinti darbą, karjerą ir vaikų auginimą

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, tęsdama šeimos politikos kryptį, parengė Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įteisinti galimybę prižiūrėti ikimokyklinio amžiaus vaikus „šeimos darželiuose“. Projekto tikslas – plėsti vaikų priežiūros, pagalbos tėvams, auginantiems vaikus, formų įvairovę, taip skatinant šeimas turėti daugiau vaikų ir suteikiant tėvams galimybę derinti darbą, karjerą ir atžalų auginimą. 
Šiandien LLRA-KŠS frakcija Seime įregistravo Švietimo įstatymo pataisas, kurios leistų, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūrą savo namuose vykdytų dienos auklėtojai.

Partijos vardu Seimo posėdžių sekretoriate projektą įregistravo LLRA-KŠS Seimo frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė, frakcijos seniūnės pavaduotoja Vanda Kravčionok bei šios frakcijos nariai Michal Mackevič ir Jaroslav Narkevič.

Kaip pažymi LLRA-KŠS Seimo nariai, šiuo metu daugelyje Lietuvos vietovių trūksta vaikų darželių arba vietų juose. Savivaldybės, neturėdamos reikiamų finansinių išteklių , nepakankamai efektyviai sprendžia šią problemą. Tėvai, kurių vaikams neužteko vietų darželiuose, patiria dideles išlaidas, leisdami vaikus į privačius darželius, samdydami aukles, kurių paslaugos kainuoja dar brangiau, arba vienas iš tėvų privalo likti namuose.

Todėl LLRA-KŠS siūlo Švietimo įstatyme įteisinti galimybę dienos auklėtojams prižiūrėti ikimokyklinio amžiaus vaikus „šeimos darželiuose“. Tai padėtų išspręsti tėvų darbo ir vaikų auklėjimo derinimo problemas bei padidintų vaikų priežiūros formas, skatinant šeimas turėti daugiau vaikų ir suteikiant tėvams galimybę derinti darbą, karjerą ir vaikų auginimą.

Dienos auklėtojas – asmuo, vykdantis auklės veiklą dienos metu pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą.

„Pavyzdžiui, pensininkas, prižiūrintis anūką, galėtų savo namuose įkurti šeimos darželį, priimti dar kelis savo kaimynų, draugų ar pažįstamų vaikus ir dienos metu juos prižiūrėti. Dienos auklėtojas savo namuose vienu metu galėtų prižiūrėti ne daugiau kaip 5 vaikus“, – aiškina seimūnai.

Dienos auklėtojo šeimos darželyje prižiūrimų vaikų tėvams ar globėjams išlaidos už vaikų priežiūrą būtų kompensuojamos 50 procentų iš valstybės biudžeto skirtų tikslinių dotacijų savivaldybėms.

LLRA-KŠS jau kelerius metus siūlo skirti didesnį dėmesį šeimos politikai Lietuvoje. Partija yra įstatymo projektų, remiančių šeimas, tokių kaip išmokos vaikams, Šeimos kortelės ar nemokami vaistų senjorams, autorė.

2018-02-26