Navigate / search

Lecho Kačinskio įamžinimas Lietuvoje LLRA-KŠS iniciatyva

Buvusio Lenkijos Respublikos Prezidento a.a. Lecho Kačinskio atminimas LLRA-KŠS iniciatyva bus įamžintas tinkamai.

Šiandien Vilniaus rajono Ir Vilniaus miesto savivaldybių LLRA-KŠS frakcijos užregistravo sprendimo projektus dėl pavadinimų suteikimo plačiai ir gražiai aikštei prie Houvalto Rūmų esančių šalia Vilniaus įsikūrusioje Maišiagaloje, bei gatvei-skverui esančiai  šalia Gedimino prospekto tarp Centrinio pašto ir prekybos centro Gedimino prospekte.

Maišiagaloje savo pirmojo vizito Lietuvoje metu Prezidentas Lech  Kaczyński kartu su Lietuvos Prezidentu Valdu Adamkumi aplankė legendinį Vilniaus krašto patriarchą kunigą prelatą Juzefą Obrembskį, artėjant jo 100mečio jubiliejui.

Vilniaus rajono merė Marija Rekst pažymėjo, kad Vilniaus rajono savivaldybė be Lecho Kačinskio vardo įamžinimo taip pat patalpins memorialinę lentą prie kunigo prelato Juzfo Obrembskio muziejaus žyminčia, kad čia lankėsi Lenkijos ir Lietuvos prezidentai Lech Kaczyński ir Valdas Adamkus.

Savo ruožtu sostinėje Vilniuje artėjant Lietuvos ir Lenkijos Valstybės atkūrimo šimtmečio renginiams ir siekiant įprasminti dviejų kaimyninių valstybių glaudžius santykius, LLRA-KŠS frakcija  Vilniaus miesto savivaldybėje siūlo suteikti pavadinimą Lecho Kačinskio gatvei-skverui šalia Gedimino prospekto tarp Centrinio pašto ir prekybos centro Gedimino pr.9.

Lech Kačinski (Lech Kaczyński) (1949 – 2010), didelis Lietuvos draugas, lenkų teisininkas, Gdansko universiteto profesorius, teisingumo ministras, Varšuvos meras, politinis veikėjas, Lenkijos Respublikos prezidentas (2005–2010).

2010 m. tragiškai žuvęs Lenkijos Respublikos Prezidentas Lech Kaczyński kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentu  Valdu Adamkumi buvo Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės puoselėtojai, drauge stiprino valstybių regioninę lyderystę, skatino lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Prezidentas Lech Kačinski buvo didelis Lietuvos draugas ir Vilniaus krašto gerbėjas.

Buvęs Lenkijos vadovas Lietuvoje lankėsi 16 (šešiolika) kartų (2006-2010) ir visus 16 kartų.

Sprendimai įmažinantys Lecho Kačinskio atminimą bus priimti Savivaldybių Tarybų posėdžiuose – Vilniaus rajono savivaldybėje sausio 26 dieną, Vilniaus miesto savivaldybėje vasario 7 dieną.

2018-01-15